KDH: SVÄTÍ CYRIL A METOD PRIPOMÍNAJÚ SLOVÁKOM NÁRODNÉ A KRESŤANSKÉ HODNOTY

Milan Majerský, predseda KDH: Cítime zodpovednosť za dedičstvo, ktoré nám priniesli svätí Cyril a Metod, preto sa nevzdávajme našich národných i kresťanských hodnôt, na ktorých vznikla aj Európa.

Foto SITA/JAKUB JULÉNY
Dátum 05.07.2024

Svätí Cyril a Metod pripomínajú Slovákom národné a kresťanské hodnoty. Uviedli to kresťanskí demokrati v súvislosti s dnešným sviatkom svätých Cyrila a Metoda. Ako povedal predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Milan Majerský, Slovensko a Európa sú vystavené skúškam a tomu, či ustoja zápas o zachovanie národnej a kresťanskej identity.

„Cítime zodpovednosť za dedičstvo, ktoré nám priniesli svätí Cyril a Metod, preto sa nevzdávajme našich národných i kresťanských hodnôt, na ktorých vznikla aj Európa. Sú základom rešpektovania života ako najvyššej hodnoty a skutočnej slobody človeka, z ktorej pramení aj naša neochvejná ochrana ľudských práv,“ dodal Majerský.

Majerský pripomenul, že pred viac ako tisíc rokmi Cyril a Metod zásadne prispeli k duchovnému a kultúrnemu rozvoju. „Slováci vďaka nim majú vlastnú identitu a hlas, ktorý má čo povedať celému svetu. Keď budeme vychádzať z úprimného záujmu o rozvoj Slovenska v duchu dedičstva solúnskych bratov, potom budeme rešpektovaní vo svete a naša národná hrdosť bude presvedčivá aj pre ďalšie generácie,“ doplnil predseda KDH s tým, že je to súčasne veľký záväzok aj do budúcnosti.

Podľa Majerského má odkaz vierozvestcov má stále čo povedať. „Slovensko ako križovatka Západnej a Východnej civilizácie tu môže zohrávať oveľa významnejšiu úlohu. Preto verím, že ich duchovné posolstvo umocní aj celonárodná púť v Nitre, na ktorej sa aj ja dnes zúčastním spolu s tisíckami Sloveniek a Slovákov,“ dodal Majerský.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.