KDH TVRDÍ, ŽE FICO S TARABOM SÚ NEHORÁZNI KLAMÁRI

Obvinenie europoslankyne Miriam Lexmann zo strany premiéra Roberta Fica a ministra životného prostredia Tomáša Tarabu, že akýmkoľvek spôsobom otvorila otázku prípadného odňatia eurofondov pre Slovensko, sú nehoráznym klamstvom.

Foto SITA/Úrad vlády SR
Dátum 14.01.2024

Obvinenie europoslankyne Miriam Lexmann (KDH) zo strany premiéra Roberta Fica (Smer-SD) a ministra životného prostredia Tomáša Tarabu (nominant SNS), že akýmkoľvek spôsobom otvorila otázku prípadného odňatia eurofondov pre Slovensko, sú nehoráznym klamstvom.

Podľa europoslankyne Fico a Taraba dobre vedia, že sa v Európskom parlamente (EP) vždy dôrazne zasadzovala za striktné dodržiavanie základných zmlúv, a teda, aby sa odoberanie eurofondov nepoužívalo ako nástroj trestania členských štátov.

Kresťanskí demokrati zároveň považujú za zásadné, aby sa zachovala sloboda členských štátov rozhodovať o vlastnej vnútornej politike, prirodzene za predpokladu zachovávania právneho štátu. Preto je podľa Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) dôležité, aby Slovensko malo možnosť vysporiadať sa s otázkami prípadnej zmeny trestnej legislatívy samé a nebolo k tomu nútené prostredníctvom finančných trestov.

„Celé roky kritika Európskej komisie a EP v kontexte ochrany právneho štátu príliš často smerovala do politík, ktoré patria do výlučnej kompetencie členských štátov. Tento aktivizmus presadzovať rovnaké videnie sveta, žiaľ, nahlodal legitimitu a autoritu Európskej únie," uviedol predseda KDH Milan Majerský.

Hnutie je proti tomu, aby sa otázka rušenia Úradu špeciálnej prokuratúry, ktorá je súčasťou vládnej novely Trestného zákona, preniesla na európsku úroveň. KDH tak považuje za kontraproduktívne, aby EP v súčasnosti k tejto otázke prijal akúkoľvek rezolúciu.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.