KÉRY: ČAPUTOVÁ JE ZMÄTENÁ A ZÚFALÁ

Marián Kéry, poslanec NR SR za Smer-SSD: Dočerta málo na to, že parlamentné voľby klopú na dvere. Dočerta veľa na vážne podozrenia, že sa chlapci z novodobej piatej bé snažia o ovplyvnenie volieb. Kto tu v tejto ich hre ale vrtí psom? Lipšic? Matovič? Čaputová? Ódor nie, tento ,,génius” sa len pozerá. Ale aj na to môže škaredo doplatiť.

Foto DIANA ČERNÁKOVÁ/SITA
Dátum 19.08.2023

Tak premiér Ódor sa nakoniec poobede zobudil, zvolal zasadanie Bezpečnostnej rady štátu na piatok na ôsmu hodinu rannú. Ako autor knihy Rýchlokurz geniality však aj dnes potvrdil, že v politike mu chýba ak aj nie IQ, ale určite empatia a cit. Ukázalo sa to už pri odvolávaní ministra vnútra Ivana Šimka, kedy bol zjavne pod vplyvom nielen prezidentky Čaputovej, ktorá ho ako aj ,,svojho” úradníckeho premiéra, má de facto v hrsti, ale aj policajného prezidenta Hamrana. Kým Čaputová je čoraz viac zúfalá a zmätená a vŕši chybu na chybu, Hamran sa cíti ako pištoľník na Divokom západe. Bohorovne sebavedomý, stal sa, tak ako napísal jeden komentátor, Matovičom policajného zboru. A vrtí aj Ódorom, hoc by to malo byť naopak.

 

Marián Kéry, poslanec NR SR za Smer SSD a predseda zahraničného výboru NR SR: Dobačovali to tak, že naša krajina je rozdelená ako nikdy a je na pokraji občianskej vojny. Nezaslúžia si ani súcit. Iba spravodlivosť. Tá meria niekedy možno dlhšie, ale každému mierou, akú si zaslúži. Padne, komu má padnúť.
 

Napríklad prečo ,,papierový” premiér Ódor čakal s vyhlásením zasadania Bezpečnostnej rady SR, o ktoré ho žiadala prezidentka, až na Hamranovu tlačovku? Kto je jeho šéfom - ona či Hamran? Konal protizákonne, čo mu nakoniec, ,,géniovi”, poobede asi museli pošuškať poradcovia.
K akcii NAKA - ako to, že ak tu polícia zasahuje proti šéfovi SIS, že musí byť takýto cirkus, a to od posledných volieb opakovane? Veď je nebetyčná hanba, zatýkať riaditeľa tajnej služby. Prečo ho najskôr, ak sú tie obvinenia proti nemu tak vážne, premiér najskôr neodvolal? Alebo žeby tu pištoľník Hamran varil z vody?

Nič sa nedá vylúčiť. Stačilo si pozrieť jeho tlačovku, na ktorej sľuboval ozrejmiť ranné rodeo. Príčetný človek by čakal, že príde naozaj s informáciami, ktoré nemusia byť síce zapísané do dejín krízovej komunikácie, ale budú aspoň v niečom hru meniace. Nič také. Boli to vlastne len sumarizujúce info o tri roky starej kauze.

Dočerta málo na to, že parlamentné voľby klopú na dvere. Dočerta veľa na vážne podozrenia, že sa chlapci z novodobej piatej bé snažia o ovplyvnenie volieb. Kto tu v tejto ich hre ale vrtí psom? Lipšic? Matovič? Čaputová? Ódor nie, tento ,,génius” sa len pozerá. Ale aj na to môže škaredo doplatiť. A Hamran, to je len pešiak, ktorý sa hrá na pištoľníka, lebo uveril vo vlastnú bohorovnosť. Nepochopil, že ho iba vyžmýkajú a odhodia. Ako špinavú handru.

Na Hamranovej tlačovke bola jedna vec obzvlášť nechutná. Ako sa tam zaštiťovali mŕtvym novinárom Jánom Kuciakom a jeho snúbenicou. Ale to už si musia oni so svojím svedomím sami vysporiadať.
Na mimoriadnej schôdzi, ktorá je zvolaná na pondelok o desiatej hodine, pomenujeme všetky hanebnosti, ktoré tu táto čvarga stvára. Budeme žiadať minimálne odvolať Hamrana. A najmä, verím, že dni, ako bolo zadržanie Tibora Gašpara či tento posledný atak polície voči SIS a policajnej inšpekcii, otrasú na Slovensku aj tými, ktorí či už nechceli ísť voliť, alebo zvažovali dať šancu niektorej z vládnych strán, pľundrujúcich Slovensko od marca 2020. Dobačovali to tak, že naša krajina je rozdelená ako nikdy a je na pokraji občianskej vojny. Nezaslúžia si ani súcit. Iba spravodlivosť. Tá meria niekedy možno dlhšie, ale každému mierou, akú si zaslúži. Padne, komu má padnúť.
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.