KÉRY: MATOVIČ, SULÍK A SPOL. PATRIA NA POLITICKÉ SMETISKO

Marián Kéry, poslanec NR SR a predseda Zahraničného výboru NR SR (Smer-SSD): Ľudia stratili dôveru v štát, táto banda amatérov im nadlho znechutila vieru v to, že krajina sa dá dobre, sociálne spravodlivo, s rešpektom k dedičstvu a ochrane dedičstva našich predkov spravovať tak dovnútra, ako aj navonok.

Foto JANA BIROŠOVÁ
Dátum 01.08.2023

Poslanec NR SR za stranu Smer-SSD a predseda Zahraničného výboru NR SR Marián Kéry sa na sociálnej sieti vyjadril k aktuálnej situácii na domácej politickej scéne:

Ako bývalý prvoligový futbalový rozhodca mám rád futbalovú terminológiu. Aj preto, že často môže byť aj metaforou či minimálne vhodným prirovnaním k nášmu životu. Koniec júla v sebe nesie podobné prirovnanie. Žiaci, študenti, učitelia, profesori, ale aj rodičia nastupujú v tieto dni pomaly do druhého polčasu prázdnin.

Tohtoročné leto je však na Slovensku znamením nielen dovoleniek a oddychu, ale špecificky aj blížiacich sa predčasných parlamentných volieb. Do ich termínu 30. septembra zostávajú už len necelé dva mesiace. Na rozdiel od prázdnin, tento zostávajúci čas do parlamentných volieb nepredstavuje pre väčšinu voličov žiaden druhý polčas, ale skôr už nadstavený čas.

Veľmi výrazne nadstavený čas, keďže tieto voľby mohli a mali byť výrazne skôr, už pred letom. Žiaľ, vládna koalícia vedená v čase jej rozpadu Hegerom, Borisom Kollárom a Remišovou (ale de facto stále aj Matovičom, Sulíkom a tieňovo tiež prezidentkou Čaputovou) rozhodla až o čo najneskoršom termíne predčasných parlamentných volieb.

Netrápili ich chaos, amaterizmus a rezignácia na obhajobu slovenských národných záujmov zo strany vládnej koalície, ktorá vzišla z parlamentných volieb v roku 2020. Kašľali na to, že bežní ľudia sú vyčerpaní a že chcú zmenu. Nevideli, alebo nechceli vidieť, že vymenovaním úradníckej prezidentskej Ódorovej vlády sa definitívne z Matoviča, Sulíka a ostatných bývalých koaličných politikov stanú Piláti, zbabelo si umývajúci ruky nad tým, čo s našou krajinou vyviedli za posledných tri a pol roka.

Ľudia stratili dôveru v štát, táto banda amatérov im nadlho znechutila vieru v to, že krajina sa dá dobre, sociálne spravodlivo, s rešpektom k dedičstvu a ochrane dedičstva našich predkov spravovať tak dovnútra, ako aj navonok.

Milí Slováci, prosím, vydržte. Viem, že na rozdiel od futbalu, v reálnom živote neexistuje lavička náhradníkov, kde by ste mohli vydržať a odpočinúť si až do termínu parlamentných volieb. Žite, bojujte, kráčajte ďalej, so vztýčenou hlavou. A v sobotu 30. septembra, prosím, príďte voliť. Matovič, Sulík a spol. patria na slovenské politické smetisko. Žiadne fiatky symbolizujúce boj proti mafii, ani zmena hry a hranie sa na normálnosť im už nepomôže.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.