KÉRY: POVAŽOVAŤ KORČOKA ZA NEZÁVISLÉHO KANDIDÁTA MÔŽE LEN ZASLEPENÝ PROGRESÍVEC
Marián Kéry, poslanec NR SR a predseda Zahraničného výboru NR SR: Liberáli a progresívci sa netaja tým, že cez prezidentský palác chcú ovplyvňovať dianie na Slovensku. Ak by Korčok vyhral, hrozí, že si od vlády vezme späť kompetencie v oblasti medzinárodnej politiky.
Slovensko potrebuje prezidenta, ktorý bude spájať, nie rozdeľovať. V relácii Téma na TA3 som preto privítal rozhodnutie SNS podporiť v druhom kole prezidentských volieb Petra Pellegriniho. V diskusii s predstaviteľkou Progresívneho Slovenska Ľubicou Karvašovou som viackrát poukázal aj na to, že progresívny „kráľovský“ tábor na Slovensku je, parafrázujúc Hansa Christiana Andersena, nahý.
Považovať Ivana Korčoka za nezávislého a občianskeho kandidáta môže naozaj len zaslepený progresívec a liberál. Je tristné vidieť, že liberáli a progresívci sa netaja tým, že cez prezidentský palác chcú ovplyvňovať dianie na Slovensku. Ak by Korčok vyhral, hrozí, že si od vlády vezme späť kompetencie v oblasti medzinárodnej politiky. Je to veľmi, veľmi nebezpečné. Rovnako ako sú nebezpečné aj kroky europoslancov za PS Michala Wiezika a Martina Hojsíka v Európskom parlamente, ktorí sa, ako naznačujú ich aktivity, spolu s Michalom Šimečkom snažia podkopávať nohy novej vláde Roberta Fica.
Mám nepríjemný pocit, že by nemali problém zájsť tak ďaleko, aby Slovenskej republike boli zastavené eurofondy. Vidíme, že suverénna zahraničná politika sa nestretáva s pochopením nielen v Bruseli, ale žiaľ, ani v Progresívnom Slovensku. Pani Ľubica Karvašová to dokumentovala aj tým, že sa pohŕdavo vyjadrila k právu veta, ktoré je poistkou proti bruselskému diktátu práve pre menšie štáty vrátane Slovenska. Je nepochopiteľné, že zrušenie práva veta by si vedeli predstaviť nielen niektorí politici Progresívneho Slovenska, ale napríklad aj prezidentský kandidát Ivan Korčok.
Pohľad PS na mnohé problémy je jednoducho čiernobiely. Ako napríklad na konflikt na Ukrajine, kde sú prorgesívci, vrátane aj „ich“ prezidentského kandidáta Ivana Korčoka, za pokračovanie dodávok zbraní a to znamená aj pokračovanie vojnového konfliktu na Ukrajine. Naopak, vláda vrátane politikov Smeru-SSD je za zastavenie dodávok zbraní a mierové rokovania. Tu sa líšime aj od postoja českej politickej reprezentácie. Rozdiely v medzinárodnej politike by nemali znamenať, že by štáty mali prestať medzi sebou komunikovať. V dialógu je potrebné hľadať prieniky a dohody. V zahraničnej politike Slovenska odzvonilo časom, keď so všetkým, s čím príde Brusel, musíme so stiahnutým chvostom súhlasiť, prípadne opakovať rovnaký názor.
Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.
DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.
UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.