KÉRY: ŠIMEČKOVCI SA SA ZAHRÁVAJÚ S OHŇOM

Marián Kéry, predseda Zahraničného výboru NR SR:  Tak, ako vtedajšia koalícia na čele s Matovičovcami ničila Slovensko od roku 2020, aktuálna parlamentná opozícia na čele so Šimečkovcami a Matovičovcami v tom pokračuje po predčasných parlamentných voľbách. 

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 21.12.2023

Tak, ako vtedajšia koalícia na čele s Matovičovcami ničila Slovensko od roku 2020, aktuálna parlamentná opozícia na čele so Šimečkovcami a Matovičovcami v tom pokračuje po predčasných parlamentných voľbách. Tí prví rozvrátili verejné financie, svojou neschopnosťou a amaterizmom rozbili, čo sa dalo. Najmä počas pandémie brali ľuďom slobodu, rovnako aj médiám.

Akoby chceli vládnuť sami aj v budúcnosti, pod rúškom núdzového stavu schvaľovali v skrátených legislatívnych konaniach zákony a opatrenia, ktoré nemali žiadne opodstatnenie v slobodnej spoločnosti. A čo je rovnako podstatné, snažili sa zapchať ústa opozícii tým, že jej predstaviteľov, za pomoci odmenených kajúcnikov, pozatvárali do basy. Ak sa niekto z bežných ľudí proti spomínaným nedemokratickým praktikám vzoprel, bol zo strany Matoviča, Mikulca a Sulíka dezolát.

Ak ľudia proti nim demonštrovali, boli dezolátmi a opicami všetci. Liberálne médiá? Tie boli ticho a opozícii tlieskali. Respektíve, ak na Matoviča niektoré útočili, len preto, aby pomohli spoza bučka číhajúcemu a po moci bažiacemu Šimečkovi a jeho kolegom z Progresívneho Slovenska. Po parlamentných voľbách cvakli po moci túžiace zuby naprázdno najmä Progresívnemu Slovensku, ktorého predstavitelia majú, aj na základe know how zo zahraničných ambasád, manuál, ako na Slovensku zosilniť smerovanie, ktoré bude sledovať všetko možné, len nie slovenské, konzervatívne a národné záujmy.

Aj preto ako odrthnutí z reťaze začali okamžite po menovaní vlády, ešte ani dôveru nemala, ísť s krvavými očami po jej predstaviteľoch. Ničoho sa neštítia. Výsledky demokratických parlamentných volieb zjavne nerešpektujú. Inak by nevolali ľudí na námestia, inak by neburcovali verejnú mienku cez médiá a sociálne siete vymyslenými, nezmyselnými argumentmi o ohrození demokracie a spravodlivosti na Slovensku.

Keď Matovič a spol. rozvracali demokraciu, slobody na Slovensku a rovnako aj verejné financie, Šimečkovci len slabúčko hryzkali. Teraz sa cítia ako dobermani, ktorí sa prekúšu k moci, nech sa deje čokoľvek. Veľmi sa zahrávajú s ohňom. Kiež by im tak na bežných ľuďoch záležolo, ako na moci. Na bežných ľuďoch a ich dôstojnom živote nezáleží ani hnutiu OĽaNO (Slovenskom ich nazývať nebudem, bola by to urážka všetkých slušných ľudí).

Dôkazom je aj ich hanebné a úplne trápne predlžovanie diskusie k štátnemu rozpočtu a pridávajú sa k nim aj ďalší opoziční poslanci. Keď Peter Pollák (ex-OĽaNO) po viac ako piatich hodinách dočítal vo štvrtok ráno svoj pozmeňovací návrh k štátnemu rozpočtu, povedal mu Jozef Pročko: „Ukázal si silného ducha.“ Nuž, bolo to všetko, len nie silný duch. Aktuálne (v čase písania môjho príspevku) v podobnom duchu vystupuje Roman Mikulec.

„Nula dva šesť nula jeden“ – univerzitný šport. V podobnom duchu nezmyselne naťahuje čas nielen Mikulec, ale všetci Matovičovci. Keď Mikulec skončí svoju hodinu čítania, nastúpia ďalší. Do rozpravy je ešte písomne prihlásených 40 poslancov. Po Mikulcovi sú prihlásení Marek Krajčí a Veronika Remišová (všetci z Matovičovho klubu). Aby uspokojili svoje a Matovičove ego. Kašlú na ľudí. Čím horšie, tým lepšie. Nie sme dokonalí.

Nová vládna koalícia zdedila tak rozvrátení štát, že jeho oprava bude nielen namáhavá, ale možno budeme pri nej robiť aj chyby. Každý, kto robí, občas chybu spraví. Od začiatku však robíme a robiť budeme pre ľudí. Pre dôstojný život bežných ľudí na Slovensku. Pre ochranu záujmov Slovenska v zahraničí. Naša karavána smerom k lepšiemu Slovensku pôjde ďalej, bez ohľadu na brechot psov, bažiacich po moci. Verím, že ich postupne aj čoraz viac ľudí prekukne. Od začiatku si ich aj na námestia berú ako rukojemníkov.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.