KÉRY: ZO SLOVENSKA SA STAL POLICAJNÝ ŠTÁT GESTAPÁCKEHO STRIHU

Marián Kéry, poslanec NR SR a predseda Zahraničného výboru NR SR (Smer-SSD): Čo je toto za vládu? Čo je toto za vedenie štátu, ktoré stelesňujete? Komu sa vy vlastne zodpovedáte? Neschopnému Matovičovi? Kto sa tu tak strašne bojí, že sa po septembri zmení politická situácia a Slovensko dostane konečne normálnu vládu?

Foto DIANA ČERNÁKOVÁ/SITA
Dátum 19.07.2023

Ak dodnes niekto pochyboval, že Slovensko je policajným štátom, už nemusí. Odvolanie ministra vnútra Ivana Šimka prezidentkou Zuzanou Čaputovou za status (!), v ktorom sa vyjadril, že v demokratickom štáte si policajti nemôžu robiť, čo sa im zachce a že by mali byť pod kontrolou politickej moci, je škandál. Hanebný škandál, pod ktorý je okrem prezidentky, liberálnych médií, Matoviča, Hamrana, Mikulca aspol. podpísaná aj Ódorova vláda, ktorá sa už smelo môže nazývať policajnou a promatovičovskou. Zákon, pani prezidentka, Igor Matovič, Roman Mikulec, Štefan Hamran a ďalší, ktorí ste si sprivatizovali políciu, pretože máte krvavé oči, tak zákon, dáma a páni vraví, že Policajný zbor je podriadený ministrovi vnútra! Šimko v statuse ničím nevybočil zo zákonnej definície.

Marián Kéry, poslanec NR SR a predseda Zahraničného výboru NR SR (Smer-SSD): Čo je toto za vládu? Čo je toto za vedenie štátu, ktoré stelesňujete? Komu sa vy vlastne zodpovedáte? Neschopnému Matovičovi? Kto sa tu tak strašne bojí, že sa po septembri zmení politická situácia a Slovensko dostane konečne normálnu vládu?

Za toto ho idete odvolať? Že sa chce, pokiaľ ide o prácu jeho rezortu, vrátane policajtov, zodpovedať parlamentu? A Matovič ešte hystericky kričí, že k tomu odvolaniu prišlo neskoro? Celý národ videl, kam viedol stav, keď políciu nikto nekontroloval. K vojne v polícii, ku krvavým očiam časti jej príslušníkov, ktorí uleteli a chceli pozatvárať doslova celú opozíciu. Hoc za krivé a nepodložené obvinenia, na základe vymyslených obvinení dohodnutých kajúcnikov.
Pani prezidentka, odvolali ste ministra vnútra priamo Vy? Alebo, čo by bolo úplne najhoršie, ste v tomto procese boli len bábkou a podľahli ste tlakom od Matoviča a Hamrana, aby šiel, ako samotný Matovič vo svojom statuse napísal, minister vnútra Šimko z hrušky dolu? Nech je pravda jedno, alebo druhé, týmto ste si definitívne aj Vy zašpinili ruky (premiér Ódor rovnako). Definitívne ste na našom Slovensku odpískali a akceptovali policajný štát, a tu súhlasím aj s tvrdším vyjadrením Roberta Fica, policajný štát gestapáckeho strihu.

Na jednej strane nerozumiem, na strane druhej sa veľmi obávam následkov rozhodnutia prezidentky Čaputovej, ktorá bola bez najmenšieho zaváhania ochotná vymeniť svojho ministra "vlády odborníkov" za pochybného čurilovca, ktorého minister Šimko odmietal vymenovať za šéfa policajnej inšpekcie.
Čo je toto za vládu? Čo je toto za vedenie štátu, ktoré stelesňujete? Komu sa vy vlastne zodpovedáte? Neschopnému Matovičovi? Kto sa tu tak strašne bojí, že sa po septembri zmení politická situácia a Slovensko dostane konečne normálnu vládu? Možno vy všetci dokopy. Lebo ako svet svetom chodí, platí pravda, že kto druhému jamu kope, sám do nej spadne. Máte sa čoho báť. To, čo predvádzate, sú len hysterické šklbnutia niekoho, kto cíti, že hnev ľudu sa definitívne obráti proti nemu.
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.