KLAUS: AK NA SLOVENSKU VYHRAJÚ PROGRESÍVCI, ZLIKVIDUJÚ VŠETKO NÁRODNÉ

Exprezident Václav Klaus: To, čo robí mediálno-politický kartel s Robertom Ficom, je takmer neuveriteľné, ale hlavne mimoriadne smutné. A že sa na tom priživujú nielen režimoví českí novinári, ale aj prezident Pavol, je ešte horšie.

Foto tasr/ap
Dátum 27.09.2023

Český exprezident Václav Klaus sa pre médium MF Dnes vyjadril k parlamentným voľbám, ktoré nás čakajú cez víkend. „V závere tohto týždňa budú slovenské parlamentné voľby, ktoré rozhodnú, či Slovensko zostane samo sebou, unikátnym zoskupením ľudí hrdých a pracovitých, nám blízkych, krajinou, ktorá novembrom 1989 a následným rozdelením Československa získala šancu žiť podľa svojho a vládnuť si sama. Variantom je, že sa stane malým kúskom neprehľadnej Európskej únie, ktorý nebude schopný ubrániť sa jej progresivistickým ambíciám všetko s národom spojené zlikvidovať,“ píše Klaus na úvod.

Aj keď to v dymovej clone médií a silných predvolebných výrokov politikov nemusí byť všetkým až také jasné, práve o to v týchto voľbách ide, myslí si Klaus. „To, čo robí mediálno-politický kartel s Robertom Ficom, je takmer neuveriteľné, ale hlavne mimoriadne smutné. A že sa na tom priživujú nielen režimoví českí novinári, ale aj prezident Pavol, je ešte horšie. Neverím, že nechápu, o čo skutočne ide. Mňa najviac trápia, že si neuvedomujú, že aj nás bude čoskoro čakať podobná dilema,“ pokračuje.

„Minulý týždeň som bol na medzinárodnej konferencii v Budapešti a presvedčil som sa, že to dobre chápu Maďari. Dlho som o tom hovoril aj s premiérom Orbánom, ktorý má k Slovensku blízko a ktorý to vidí rovnako. Nemám ale pocit, že by tomu mohli rozumieť najmä americkí účastníci konferencie, ktorí sú úplne orientovaní na svoj boj s Ruskom a najmä s Čínou,“ dodáva Klaus.

Ako ďalej píše, čoskoro budú voľby aj v Poľsku. „Zrazu sa začínajú ozývať autentické poľské záujmy, nielen odveké poľské nepriateľstvo s Ruskom. Reakcie predsedu vlády a ministra zahraničia nielen na voči Poľsku veľmi agresívne slová prezidenta Zelenského, ale aj nemeckého kancelára Scholza, dávajú tušiť, že sa aj v Poľsku vnútropolitická situácia priostruje. Aj Poľsko by ale malo zostať – aj po voľbách – Poľskom a nepokúšať sa premeniť sa na „Trojmor“ s ambíciou stať sa veľmocou. Len my sme nepoučiteľní. Zúfalstvo našej päťkoalície presahuje všetky medze. Namiesto jednoduchej, pragmatickej politiky, ktorú vláda nevie, sa uteká na hľadanie akýchsi nových vízií pre Českú republiku. Nechcú vedieť, že iná vízia ako sloboda, trh a demokracia nie je. Hľadaním tzv. strategických investícií podľa vzoru komunistických päťročných rokov vláda dokazuje, že jej sloboda, trh a demokracia nestačia. Chcú niečo iné a myslia si, že práve to od nich naši občania očakávajú,“ uzatvára exprezident Klaus.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.