KLAUS BIJE NA POPLACH

Európske impérium sa vyhráža neposlušným provinciám

Foto TASR/AP
Dátum 27.06.2017

V modernej histórii už raz nastala taká situácia, keď politická entita ovládajúca kontinentálnu Európu masovo transportovala etnicky odlišné skupiny do oblasti dnešnej Vyšehradskej štvorky proti vôli prevážaných a bez ohľadu na názory domácich. Zástancovia EÚ sa sami radi oháňajú krkolomne skonštruovanými analógiami viniacimi oponentov z nacizmu, no totalitárske správanie EÚ im v tejto veci akosi uniká. Blízkovýchodní imigranti sa do krajín V4 presunúť jednoducho nechcú a čo je podstatnejšie, občania týchto krajín ich tam chcú ešte menej. To však európskym elitám nebráni vyhrážať sa týmto štátom sankciami v snahe zmierniť škody, ktoré napáchali najmä veľmoci hrajúce na Blízkom východe kruté geopolitické hry a v neposlednom rade nemecká kancelárka Merkelová svojím pochabým plošným pozvaním migrantov do hotela Európa.

Bod zlomu

V roku 2004 sme vstupovali do primárne ekonomického spolku. S odstránenými obchodnými bariérami, so spoločnou menou a colnou politikou. Už vtedy boli síce pevne položené základy politickej integrácie a predzvesť ďalšieho okresávania suverenity národných štátov v podobe odmietnutej európskej ústavy o pár rokov predanej v novom balení pod značkou Lisabonskej zmluvy. No ak by vtedy niekto tvrdil, že v horizonte desaťročia budú európske úrady pod hrozbou represie členským štátom nanucovať masovú populačnú relokáciu, bol by zrejme označený za pomätenca a konšpiračného teoretika. No táto situácia sa stala realitou. Európsky komisár pre vnútro Dimitris Avramopoulos 13. júna avizoval začatie procesu proti Česku, Poľsku a Maďarsku, ktoré odmietajú prijímať migrantov v súlade so systémom utečeneckých kvót. Ak sa EÚ podarí presadiť riadené transporty cudzích občanov na územie V4 proti vôli tamojších demokraticky zvolených reprezentantov i miestneho obyvateľstva, Brusel si tak odhryzne ďalší veľký kus z ostávajúcej nezávislosti členských štátov a pôvodná zóna voľného obchodu sa začne opäť o čosi viac podobať na potichu vybudovaný superštát, riadený nikým nevolenými úradníkmi.

Neprijateľné kvóty

Slovenská republika nefiguruje medzi štátmi, proti ktorým chce komisia zakročiť, čo vyvolalo špekulácie, či s ňou premiér Fico neuzavrel nejakú tajnú dohodu, o ktorej vie, že by nebola pre slovenskú verejnosť populárna. Česko však kvóty naďalej otvorene odmieta. Bývalý prezident Václav Klaus zašiel ešte ďalej a vyhlásil, že takéto alarmujúce zaobchádzanie zo strany Bruselu je jednoznačný signál, že by mala ČR z EÚ vystúpiť. Vo vyhlásení svojho inštitútu Klaus k situácii uviedol: „Ide o novú, doteraz nevídanú vec. Odmietame zámer povinne dosídlovať územie nášho štátu cudzincami. Odmietame dopustiť premenu našej krajiny na multikultúrnu spoločnosť neprispôsobivých komunít, aké vidíme v súčasnosti vo Francúzsku či Veľkej Británii. A to ešte nespomíname s masovou migráciou spojený dnes už takmer každodenný terorizmus.“

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.