KOLÍKOVÁ: LIST KDH JE ZBYTOČNÝ, NEVIEM, O ČO IM IDE

Mária Kolíková povedala, že dôvody v odvolacej správe Jána Mazáka boli veľmi detailné, a preto nemal čas brániť sa obvineniam. Tieto „inkvizičné spôsoby“ vraj videla aj pri odvolávaní sudkyne Pamely Záleskej.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 21.04.2024

Do diskusnej relácie TV Markíza Na telo prišla poslankyňa za SaS Mária Kolíková, politici vládnej koalície pozvanie odmietli. TV Markíza preto už po druhý raz uplatnila inštitút prázdneho kresla. Kolíková sa okrem iného vyjadrila aj k listu, ktorý KDH poslalo predsedníčke Európskej komisie Ursule von der Leyenovej.

„Tento list je zbytočný, nechápem, o čo im ide,“ povedala v relácii bývalá ministerka spravodlivosti a poslankyňa za SaS Kolíková. Tvrdí, že argumenty, ktoré sa v liste nachádzajú sú v rozpore s ich podaním na Ústavný súd o zrušení ÚŠP. „Písať Európskej komisii, nezaujímajte sa o to, čo sa deje na Slovensku a či európske peniaze budú alebo nebudú rozkradnuté, absolútne nesedí,“ vraví.

Reagovala aj na odvolanie predsedu súdnej rady Jána Mazáka. Povedala, že dôvody v odvolacej správe Jána Mazáka boli veľmi detailné, a preto nemal čas brániť sa obvineniam. Tieto „inkvizičné spôsoby“ vraj videla aj pri odvolávaní sudkyne Pamely Záleskej.

Moderátor Michal Kovačič argumentoval, že to isté urobila ona počas svojho funkčného obdobia na poste ministerky spravodlivosti, na čo Kolíková odpovedala, že „my sme nikoho neodvolali“. Súdna rada SR sa podľa nej uberá „istým Smerom“.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.