KOLLÁR: NECHCEM BYŤ VO VLÁDE S PS

Boris Kollár, predseda Sme rodina: Vidím ako progresívci vládnu v meste, veď to je jedna katastrofa. Keby toto chceli pretaviť do vlády, tak ja radšej budem v opozícii, budem sa tam lepšie cítiť, lebo ja by som sa pod toto nepodpísal.

Foto SITA/DIANA ČERNÁKOVÁ
Dátum 20.08.2023

Predseda hnutia Sme rodina Boris Kollár by nechcel sedieť vo vláde, kde by sa tvrdo naplnila agenda Progresívneho Slovenska. Povedal to v diskusnej relácii Karty na stôl týždenníka Plus 7 dní. „Ja si viem za určitých okolností predstaviť, keď sa to nebude dať inak vyskladať, že budeme v nejakej skupine ľudí, kde bude možno aj Progresívne Slovensko. Ale určite by som nechcel byť vo vláde, kde by bol premiér a kde by sa tvrdo naplnila ich agenda,“ povedal Kollár.

Zdôraznil, že jeho hnutie je za zlepšenie podmienok párov rovnakého pohlavia, no nepodporuje sobáše homosexuálov ani adopciu detí takýmito pármi a takisto sú proti tranzícii. „Vidím ako progresívci vládnu v meste, veď to je jedna katastrofa. Keby toto chceli pretaviť do vlády, tak ja radšej budem v opozícii, budem sa tam lepšie cítiť, lebo ja by som sa pod toto nepodpísal,“ vyhlásil Kollár.

Dodal, že hnutie Sme rodina nikdy nepredkladalo témy, ktoré by rozoštvávali spoločnosť. Pri hlasovaní o kultúrno-etických otázkach platí v hnutí zelená karta a každý poslanec hlasuje podľa svojho svedomia. „Ja nežijem konzervatívnym spôsobom života, Milan Krajniak žije,“ poukázal na rozdiely aj v rámci klubu. Na otázku možnej povolebnej spolupráce so Smerom-SD Kollár odpovedal, že „to, čo predstavuje strana Smer, je pre nás absolútne nekompatibilné.“

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.