KOLLÁRA SA NETREBA PÝTAŤ NA DIPLOMOVKU, ALE NA JEHO MAJETOK

Každý súdny človek vidí, že Kollár sa edostal na funkciu ani vďaka vzdelanosti, inteligencii, či nebodaj vďaka záslužnej práci pre Slovensko.

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 13.07.2020

Ešte dosť ľudí u nás nepochopilo, ako existujúci systém manipuluje s ich vedomím a s verejnou mienkou občanov všeobecne. Napriek tomu, že už u nás existuje viac 30 rokov. I napriek tomu, že aj mnohí svetoví vedci i novinári čoraz otvorenejšie priznávajú, že kapitalizmus nemôže existovať bez propagandy a ohlupovania ľudí. Z  viacerých uvediem len Noama Chomského, profesora na Massachusetskej univerzite, či Rainera Mausfelda, psychológa, matematika a filozofa, profesora na univerzite v Bonne.

U nás sa manipulácia s verejnou mienkou robí nemenej intenzívne. Hlavne v situáciách, kedy je treba „zakryť“ nejaké nepopulárne, či nepríjemné opatrenia, ktoré sa pripravujú, alebo ktoré sa začínajú uskutočňovať. Alebo pri zakrývaní iných, podstatnejších problémov či nedostatkov. Vlády a parlamenty, zastupujúce najvplyvnejšie skupiny súkromného kapitálu, vždy „vytiahli“  a „nafúkli“ nejaký nepodstatný problém, ktorým pútali pozornosť občanov, kým ony plnili vôľu a želania oligarchov, ktorí ich riadia a ovplyvňujú. Tentokrát je to „problém“ diplomovej práce súčasného predsedu slovenského parlamentu Borisa Kollára. Každý súdny človek vidí, že Kollár sa určite nedostal na danú funkciu ani vďaka svojej vzdelanosti, ani vďaka inteligencii, či nebodaj vďaka záslužnej práci pre Slovensko. Napriek tomu sa zásluhou médii, ktoré takmer na sto percent vlastnia oligarchovia, podarilo  umelo vytvoriť  „záujem“, či diplomová práca pána „magistra“ je „na úrovní“, alebo je „opísaná“. Či má, alebo nemá kvôli tomu odstúpiť  z funkcie, ba dokonca, či nie je treba „preskúmať“ všetky diplomové práce od doby vzniku Slovenskej republiky.

Pri vzdelanosti a neprimeranosti odbornosti na funkciách aj ďalších ministrov v terajšej vláde, je táto kampaň smiešna a trápna. Inteligentnejší ľudia so zdravým rozumom to musia považovať až za primitivizmus a ponižovanie, čo im to média, i niektorí politici podsúvajú a snažia sa vnútiť. Prečo sa doteraz nikto neopýtal Borisa Kollára, odkiaľ nadobudol svoj doterajší majetok, ak sa tvrdí vo všeobecnosti, že v minulosti bol spojený s mafiou a jej činnosťou?    Prečo vôbec v spoločnosti na Slovensku vládne atmosféra, že sa nikto nepýta žiadneho privatizéra, žiadneho boháča, odkiaľ získal, alebo kde a ako si konkrétny zarobil svojich prvých 100 tisíc, svoj prvý pol milióna, potom prvý milión, prvých 10 miliónov, či prvých 50, ale aj 100 miliónov?! Nepýtajú sa to a ani nepreverujú ani u tých majetných ľudí, ktorí sú momentálne stíhaní za iné zločiny, súvisiace s vraždami, podplácaním, korupciou.

Veď či Boris bude mať diplomovku odpísanú z iných prác len na 10 percent, alebo až na 50 percent, to nijak neovplyvní úroveň riadenie parlamentu. Ani jeho inteligenciu, osobnostné a morálne vlastnosti. Nezvýši, ani nezníži jeho autoritu medzi politikmi, ani medzi občanmi Slovenska. Ale ak Boris dôveryhodne dokáže, že jeho doterajší majetok je získaný čestne, poctivo a nie je nijak spojený s jeho údajnou mafiánskou minulosťou, toto bude znamenať pre dôveryhodnosť jeho i slovenského parlamentu veľa. Toto však neplatí len pre Kollára. Na Slovensku sú stovky a tisícky bohatých, mnohokrát „podozrivo bohatých“ ľudí, ktorí za dobu tridsať rokov i menej prišli k takému kapitálu, ktorý sa obyčajne prácou a podnikaním získava za 3-4 generácie rodín poctivých podnikateľov. Pritom samozrejme nemôže stačiť vyjadrenie týchto ľudí, že všetok ich majetok je získaný poctivo a čestne.

Na potvrdenie ich slov  je treba využiť štátne inštitúcie, ako sú daňové úrady, súdy a prokuratúry, poisťovne, ale aj banky, políciu a všetky zložky, ktoré v právnom štáte majú fungovať, aby toky peňazí a kapitálu boli sledované, boli čisté, boli transparentné. Aby neboli získané na úkor štátnych inštitúcií, aby neboli získané podvodmi a špekuláciami, aj s využitím korupcie. Aby neboli získané kriminálnou činnosťou, ani iným porušovaním zákona. Toto bude užitočné pre Slovensko a jeho občanov. Nie skúmanie diplomoviek takých ľudí, ako je Kollár a podobní. Kvalita diplomoviek, podobne ako celého systému štúdia na vysokých školách, ale aj školstva celého, je samostatná kapitola. Tá vyžaduje neodkladné riešenie. Určite neodkladnejšie, ako jednotlivé diplomovky pochybných politikov a ich spolupracovníkov.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.