KONFLIKT NA UKRAJINE SA VRAJ VYRIEŠI DO PIATICH ROKOV

Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj je presvedčený, že konflikt na východe Ukrajiny skončí skôr, než mu vyprší prezidentský mandát.

Foto ARCHÍV
Dátum 23.04.2020

KYJEV 23. apríla (TASR/extraplus.sk) - Ukrajinský prezident Volodymyr Zelenskyj vyjadril presvedčenie, že konflikt na východe Ukrajiny sa vyrieši skôr, než mu vyprší prezidentský mandát. Informovala o tom vo štvrtok agentúra TASS.

"Som si istý, že túto vojnu ukončíme ešte počas môjho prezidentského pôsobenia. Som o tom osobne presvedčený," uviedol Zelenskyj v programe odvysielanom v stredu v spravodajskej televízii Ukrajina 24. 

Zelenskyj poznamenal, že v tomto smere nemieni zmeniť svoju taktiku. Zároveň dodal, že je pripravený upustiť od formátu prebiehajúcich rokovaní v rámci kontaktnej skupiny pre urovnanie konfliktu, pokiaľ neprinesú zamýšľaný výsledok.

"Povedal som, že som pripravený čakať jeden rok, pracovať jeden rok. Ak nebudú minské dohody fungovať, zmeníme našu taktiku. Sme na to pripravení. Rok však ešte neubehol," dodal.

Podľa Zelenského nabral minský proces pozorovateľne na tempe odvtedy, čo sa stal prezidentom. "Dokázali sme tento proces urýchliť a výsledky prídu. Každé stretnutie v Minsku by sme mali ukončiť podpísaním dokumentu, ktorý by ukázal, na čom sme sa dohodli, a že sme urobili ďalší krok vpred," poznamenal ukrajinský prezident. Zelenskyj sa päťročného prezidentského mandátu ujal 20. mája 2019.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.