KORČOK: PELLEGRINI POUŽÍVA ŠTÁTNU FUNKCIU NA SVOJU PREZENTÁCIU

Kandidát na prezidenta SR Ivan Korčok: Pre férovosť by bolo dôležité, aby Pellegrini odovzdal funkciu predsedu NR SR niekomu z podpredsedov, založil si transparentný účet a prestúpil zo štátnej limuzíny do kampaňového auta.

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 21.11.2023

Predseda parlamentu Peter Pellegrini (Hlas-SD) používa štátnu funkciu šéfa parlamentu na svoju prezentáciu ako kandidát v prezidentských voľbách. V relácii Analýzy Na hrane televízie Joj na to upozornil kandidát na prezidenta a exminister zahraničných vecí Ivan Korčok. Zároveň poukázal na to, že prezidentské voľby vyhlasuje práve predseda Národnej rady SR, čím má zásadnú výhodu oproti ostatným kandidátom aj pri plánovaní svojej kampane.

„Pre férovosť tejto súťaže a pre rovnosť zbraní demokratickej súťaže je dôležité, že on ten termín nielen určí, ale on ho aj vie. Ale nevedia ho ostatní kandidáti," skonštatoval Korčok. Zároveň však povedal, že predmetná situácia má riešenie. „Pre férovosť by bolo dôležité, aby odovzdal funkciu predsedu NR SR niekomu z podpredsedov, založil si transparentný účet a prestúpil zo štátnej limuzíny do kampaňového auta," doplnil Korčok.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.