KORČOK STRÁPNIL SLOVENSKO, PRE BRITOV SME NEŽIADUCI

Namiesto toho, aby minister zahraničných vecí Ivan Korčok dohodol s Veľkou Britániou bezkaranténny pobyt tak ako to majú ostatné krajiny V4, pletie sa do záležitostí Venezely a slúži Amerike

Foto tasr
Dátum 10.07.2020

Veľká Británia v piatok zrušila povinnosť absolvovať dvojtýždňovú karanténu pre 59 štátov, vrátane našich susedov z V4. Výnimkou sú Slováci. Ministra zahraničných vecí už kritizoval predseda Zahraničného výboru Národnej rady SR Juraj Blanár a teraz sa k nemu pridal aj poslanec Ľuboš Blaha.

ČÍTAJTE TIEŽ: PODĽA MATOVIČA JE SLOVENSKO BEZPEČNÝ ŠTÁT, PRE BRITÁNIU SME RIZIKOVÁ KRAJINA

„Gratulujem ministrovi Korčokovi - toto je taký diplomatický fail, že na to, aby sa vám toto podarilo, musíte byť ten najväčší zahraničnopolitický babrák vo vesmíre. Máme síce jedni z najnižších čísel nakazených, ale Británia nás aj tak považuje za nebezpečnú krajinu. To je normálne na zápis do Guinessovej knihy rekordov,“ napísala Blaha vo svojom facebookovom statuse. Ide podľa neho o katastrofálne zlyhanie našej diplomacie.

Voči Slovákom si dovolia čokoľvek, lebo nás reprezentujú takí ako Matovič, Čaputová a Korčok - Británia spravila z ministra zahraničných vecí prvotriedneho diletanta.

„Načo by to Korčok riešil, najdôležitejšie je riešiť nejakého Guaida vo Venezuele a uznávať za prezidenta amerického tajtrlíka. Čo tam po Slovákoch, tí nech v Británii trčia v karanténe. Za toto by mal Korčok okamžite odstúpiť. Namiesto toho, aby chránil Slovákov, on chráni americké ropné záujmy dakde na druhom konci sveta. Až tak okázalo sa podlizuje Západu, že ho už ani tam nikto neberie vážne, veď kto by si všímal dedinského ratlíka, čo stále len čaká na aport,“ reagoval Blaha na fakt, že minister Korčok minulý týždeň uznal Juana Guaidóa za prezidenta Venezuely napriek tomu, že víťazom volieb sa stal Nicolás Maduro.

ČÍTAJTE TIEŽ: SLOVENSKO SA DNES STALO AMERICKOU KOLÓNIOU

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne