KOŠARISKÁ SI PRIPOMENÚ 140. VÝROČIE NARODENIA GENERÁLA M. R. ŠTEFÁNIKA

Hlavným dňom osláv bude utorok a pripravený program sa začne o 9.00 h kladením vencov k pamätníku v obci Priepasné

Foto archív
Dátum 16.07.2020

KOŠARISKÁ 16. júla (TASR/extraplus.sk) - V pondelok a utorok 20. a 21. júla sa v obci Košariská a v okolitých mestách a obciach uskutočnia oslavy 140. výročia narodenia generála Milana Rastislava Štefánika, ktoré sa budú konať pod záštitou prezidentky SR Zuzany Čaputovej. Informovala o tom webová stránka mesta Myjava.

V pondelok sa o 17.00 h v Múzeu D. S. Jurkoviča v Brezovej pod Bradlom uskutoční premietanie dokumentu Dušan Samuel Jurkovič - Mohyla generála Štefánika na Bradle. Zároveň bude otvorená výstava s názvom Milan Rastislav Štefánika a tí, čo ho nasledovali.

Hlavným dňom osláv bude utorok a pripravený program sa začne o 9.00 h kladením vencov k pamätníku v obci Priepasné. O 10.00 h sa začnú slávnostné služby Božie v evanjelickom kostole v Košariskách. Na 11.30 h je naplánovaný slávnostný akt kladenia vencov pri Štefánikovom rodnom dome, ktorého súčasťou budú prelet leteckej techniky Ozbrojených síl SR, príhovory hostí a oceňovanie veteránov.

Popoludní o 14.00 h bude v evanjelickom chráme Božom otvorená výstava nazvaná Reflexie domoviny a o 15.30 h sa tam začne program Veriť, milovať, pracovať. Pôjde o literárno-hudobnú kompozíciu k 140. výročiu Štefánikovho narodenia, v ktorej sa predstavia Božidara Turzonovová a Danubius Octet Singers s dirigentom Danielom Simandlom.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne