KÖVÉR: KONFLIKT NA UKRAJINE BY BOLO NAJLEPŠIE UZAVRIEŤ ROKOVANÍM O PRÍMERÍ

László Kövér, predseda maďarského parlamentu: Nám – prepáčte, môže to znieť necitlivo, ako keby určité morálne aspekty v postoji maďarskej vlády a Maďarska vôbec nehrali úlohu – ale nám je jedno, kto vojnu vyhrá. V podstate ju nikto nemôže vyhrať.

Foto SITA/AP
Dátum 08.07.2023

Najlepším scenárom na ukončenie konfliktu na Ukrajine by bolo rokovanie o prímerí a následne pokus o vybudovanie novej európskej bezpečnostnej architektúry, ktorá by poskytla primerané bezpečnostné záruky pre všetky strany. Vyhlásil to v piatok predseda maďarského parlamentu László Kövér v rozhovore pre komerčný rozhlas Inforádió.

„Nám – prepáčte, môže to znieť necitlivo, ako keby určité morálne aspekty v postoji maďarskej vlády a Maďarska vôbec nehrali úlohu – ale nám je jedno, kto vojnu vyhrá. V podstate ju nikto nemôže vyhrať,“ povedal predseda zákonodarného zboru.

Kövér súčasne poznamenal, že maďarský parlament nemusí čakať na schválenie vstupu Švédska do Severoatlantickej aliancie, keďže sa v ňom rozhoduje nezávisle. Minister zahraničných vecí Péter Szijjártó v utorok oznámil, že je v kontakte so svojím tureckým kolegom v záležitosti ratifikácie členstva Švédska v NATO. Ubezpečil, že ak Turecko zmení svoj postoj, tak Maďarsko nebude tento proces brzdiť.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.