KRČMÉRY: DRUHÁ VLNA EPIDÉMIE JE MOŽNO ZA NAMI, ČAKÁ NÁS TRETIA A ŠTVRTÁ

Podľa odborníka na tropickú medicínu Vladimíra Krčméryho by sme mali tento rok rozhodne dovolenkovať na Slovensku

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 11.05.2020

Jeden z najväčších odborníkov na tropickú medicínu, profesor Vladimír Krčméry, pre portál pravda.sk uviedol, že ochorenie COVID-19 bolo na Slovensko zavlečené. Situácia vo vnútri štátu je podstatne menej riziková, než situácia vonku. Z psychologického hľadiska by bolo podľa neho dobré, keby už spoločnosť prestala myslieť len na jeden typ choroby, ale aj na pekné veci.

Dovolenky by zatiaľ odporúčal len na Slovensku. Ako hovorí, Slovensko je úžasná krajina, ktorá má objektívne veľa možností – vodu, hory, kultúrne pamiatky, relatívne dobrú infraštruktúru, ubytovacie zariadenia, dobrú kuchyňu. „Preto by som dovolenky v máji, júni a možno aj v júli videl na Slovensku,“ uvádza.

Teplo je podľa Krčméryho z hľadiska šírenia epidémie dobrá správa. Väčšina respiračných epidémií, okrem eboly, bola viazaná na zimu a začiatok jari. Vírusom sa totiž darí v suchom a chladnom počasí.

„Je možné, že druhú vlnu máme za sebou. Po Veľkej noci počet prípadov narástol, najmä v domovoch sociálnych služieb. Skončil lockdown, klienti DSS mohli ísť von a toto bol asi ten fenomén, ktorý nám priniesol tzv. druhú vlnu. Sú však aj tretie, či štvrté,“ upozorňuje.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.