KRÚPA: ŠIMKOVIČOVÁ CHCE NÁRODNÚ KULTÚRU, ČIŽE DREVENICE, BRYNDZU A NIČ VIAC

„Ministerka nekultúry by mala byť odvolaná. Najmä z dôvodu šírenia bludov, hoaxov a dezinformácií,“ uviedol poslanec za SaS Juraj Krúpa. Kritizoval dokonca aj to, že súčasná ministerka kultúry ide meniť systém fungovania kultúry ako takej a ide z nej robiť národnú kultúru, čiže „drevenice, bryndza a nič viac“.

Foto SITA/MILAN ILLÍK
Dátum 12.02.2024

Opozičný poslanec Juraj Krúpa (SaS) sa v televíznej relácii TA3 V politike vyjadril, že dôvodov na odvolanie Martiny Šimkovičovej z postu ministerky kultúry je značné množstvo. „Ministerka nekultúry by mala byť odvolaná. Najmä z dôvodu šírenia bludov, hoaxov a dezinformácií,“ uviedol.

Jej predchodkyňu z čias Matovičovej a Hegerovej vlády Natáliu Milanovú obhajuje v tom, že „nezasahovala takto nekultúrne, úplne až hulvátsky do kultúrnej obce takýmto spôsobom, ako to robí pani Šimkovičová“.

Krúpa kritizoval dokonca aj to, že súčasná ministerka kultúry ide meniť systém fungovania kultúry ako takej a ide z nej robiť národnú kultúru, čiže „drevenice, bryndza a nič viac“. Nepáči sa mu aj to, že ide vyhadzovať ľudí a bude si do rezortu dosadzovať vlastných. Nemyslí si, že by mala ministerka kultúry rozhodovať o tom, čo je kultúra, a čo nie.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.