KSS: OD REVOLÚCIE BOLI VŠETKY VLÁDY PROTIĽUDOVÉ

Pavol Suško, člen predsedníctva KSS: Pri silnejšej KSS nebude všemocná žiadna protiľudová vláda. Ktoré vlády na Slovensku od roku 1989, alebo za ostatné roky, predstavovali, alebo chránili záujmy ľudu? Záujmy občanov? Žiadna!

Foto ERIK KNOTEK ML.
Dátum 19.09.2023

Pri silnejšej KSS nebude všemocná žiadna protiľudová vláda. Ktoré vlády na Slovensku od roku 1989, alebo za ostatné roky, predstavovali, alebo chránili záujmy ľudu? Záujmy občanov? Žiadna!

Mečiarova vláda - dopustila, či priamo organizovala zločineckú privatizáciu. Majetok národa, zhmotnený v štátnej forme odobrala ľudu, občanom a dala do rúk jednotlivcom - súkromným vlastníkom. Tí na tom zbohatli, či už majetok využili na podnikanie, alebo ho „pustili dole vodou“, teda rozpredali. Pritom sa obohatili aj jej predstavitelia a ich blízki a priatelia.

Dzurindova vláda - zradila slovenské záujmy a podčinila slovenskú ekonomiku a politiku Západu. Do závislosti Nemecka, USA a iných zahraničných a nadnárodných spoločnosti. Pritom sa tiež obohatili osobne jej predstavitelia a ich najbližšie okolie, aj formou korupcií, uplácania, zvýhodňovania, uprednostňovania.

Ficova vláda - dopustila korupcie a podvody tolerované i organizované od najvyšších vládnych úradov až dolu, po samosprávy. Nenapravila žiadne chyby predchádzajúcich vlád, neprinavrátila žiadne podniky do rúk štátu – ľudu, nezabezpečila zákonné stíhanie rozkrádačov a podvodníkov z predchádzajúceho obdobia. Sprofanovala  „ľavicovosť“ v politike i v ekonomike.

Matovičova vláda - neodborníci, šarlatáni, amatéri na štátnych funkciách, od ministrov po ostatné úrady a inštitúcie. Pritom uplatňovaná v politike primitívna drzosť a neprimerané sebavedomie, ktoré malo nahradiť neodbornosť. „Ľudí“ a „občanov“ mali plné ústa, pritom boli ďaleko od poctivej a pozitívnej služby občanom a krajine.

Prečo tomu bolo tak?

Pretože to neboli vlády usilujúce sa o presadenie a ochranu záujmov ľudí, občanov, pracujúcich Slovenska. Ich  „niektoré“, navonok sociálne opatrenia, či takzvané „balíčky“ slúžili len ako „zástierka na oči“. Či jednoducho na balamutenie občanov. Aby sa ľudia nebúrili, neprotestovali, nežiadali ich odstúpenie, či nové voľby.

Inak všetky opatrenia, ktoré prijímali, boli zreteľnejšie, alebo menej zreteľne protiľudové. Niektoré sa tak prejavili už bezprostredne pri prijímaní a krátko po ich zavedení do praxe, niektoré až po nejakej dobe. Napríklad rušenie niektorých jaslí a škôlok, aj škôl, zrušenie nemocníc, ambulancií, okresných súdov, súčasné rušenie detských pohotovostných ambulancií a podobne. Ale aj pridanie sa našej politiky k protiruským sankciám sa zneužilo a zneužíva na ospravedlňovanie zdražovania energií a následne aj potravín, ostatných tovarov a služieb.  

Všetky vlády sú protiľudové

Kto môže byť opozíciou protiľudovej politiky strán, ktoré budú po voľbách vytvárať novú, protiľudovú vládu? Pretože aj ona bude pokračovať v stratégií uskutočňovania politiky kapitálu a Európskej únie. Nie politiky v záujme ľudí, občanov Slovenska a Slovenska ako krajiny. Ak si ešte niektorí stále myslia, alebo robia si ilúzie, že Slovensko a Slovákov bude zachraňovať sociálna demokracia, tak ostáva v hlbokom omyle. Oni nemôžu ochraňovať záujmy ľudu, pretože ochraňujú záujmy zahraničných a domácich oligarchov a nadnárodný kapitál (korporácie). Oni sa plne podriaďujú rozhodnutiam orgánov a inštitúcií Európskej únie aj NATO. Hlasovali tam za rôzne memorandá a hlásili sa k ním, realizovali ich v politike a ekonomike, podporovali všetky smernice EÚ a NATO i iných inštitúcií. A tak to bude pokračovať aj naďalej.​

Hoci teraz, pred voľbami, čiastočne menia rétoriku a tvrdia niektoré veci inak. Aby „urobili dojem“ a získali voličov. Ale oni nikdy nebudú robiť skutočne pre ľudí, pre národ prospešnú politiku. Za viac ako 30 rokov buržoázneho vládnutia sme boli niekoľkokrát svedkami, že vlády uskutočňovali politiku v neprospech ľudí i napriek nesúhlasu a nespokojnosti ľudí. A ľudia-občania sa napokon s neprospešnými pre nich opatreniami zmierili. Ostali vo svojej nespokojnosti pri tichom „hundraní“ a prázdnom kritizovaní, čo existuje v spoločnosti aj dnes.

Na tomto mieste je potrebné pripomenúť, že ani jedna buržoázna vláda, nech by mala akýkoľvek počet poslancov v parlamente, nebude všemocná, ak sa na Slovensku sformuje silné robotnícke, proletárske a národné vlastenecké hnutie a primerane silná Komunistická strana. Pretože len táto strana je skutočnou stranou pracujúcich, poctivých a čestných ľudí, vlastencov. Podpora KSS vo voľbách bude znamenať, že sa prebúdza vôľa takýchto občanov zmeniť stav na Slovensku k lepšiemu, ako i snaha dosiahnuť vypočutie a presadzovanie záujmov ľudu, pred záujmy oligarchie. Ak sa aj v počiatočnej etape nepodarí presadiť KSS do NR SR, alebo zvoliť tam významný počet poslancov, žiadny voličský hlas tým nie je stratený. Počet hlasov v prospech KSS bude signalizovať vôľu občanov zmeniť stav na Slovensku. Zmeniť tento neúspešný a neperspektívny systém na dokonalejší, spravodlivejší a humánnejší. Reči, vyhlásenia a propaganda „o stratenom hlase“ vyhovuje buržoáznym stranám a ich sponzorom a podporovateľom. Lebo nimi je samotná oligarchia domáceho i zahraničného pôvodu.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.