KTO BUDE NOVÝM PREDSEDOM HLASU? V HRE SÚ ŠUTAJ EŠTOK A TOMÁŠ

Zvolený prezident Pellegrini podľa informácií portálu preferuje ako svojho nástupcu Matúša Šutaja Eštoka, pretože je jedným zo zakladateľov strany Hlas a už roky patrí k jeho najbližším spolupracovníkom. 

Foto koláž extra plus
Dátum 22.05.2024

Novým predsedom strany Hlas-SD sa má stať Matúš Šutaj Eštok alebo Erik Tomáš. Z dvojice favoritov bude vyberať 20-členné predsedníctvo strany už tento piatok, informuje o tom portál Aktuality.sk. Vedenie strany by sa malo zhodnúť na jednom kandidátovi, o ktorom potom bude hlasovať snem. Zároveň sa budú nanovo voliť podpredsedovia Hlasu-SD.

Náhradou za Petra Pellegriniho sa mal stať niekto zo štvorice podpredsedov strany – Richard Raši, Erik Tomáš, Zuzana Dolinková, Denisa Saková, alebo generálny manažér strany Matúš Šutaj Eštok. V tomto duchu sa vyjadrovali predstavitelia Hlasu-SD vrátane Pellegriniho. Erik Tomáš je podľa posledných meraní najdôveryhodnejším členom vlády a ako minister práce má zosobňovať sociálnodemokratické smerovanie Hlasu. „V strane sa určite dohodneme na jednom mene kandidáta na predsedu strany, a to ponúkneme snemu. Rozhodujúce slovo pri výbere by mal mať otec a zakladateľ strany Peter Pellegrini,“ povedal pre Aktuality.sk Tomáš.

Zvolený prezident Pellegrini podľa informácií portálu preferuje ako svojho nástupcu Matúša Šutaja Eštoka, pretože je jedným zo zakladateľov strany Hlas a už roky patrí k jeho najbližším spolupracovníkom. Eštok je dnes ako minister vnútra aj jednou z hlavných tvárí vlády po atentáte na premiéra Roberta Fica. „S pánom predsedom sme absolvovali stretnutia viacerých krajských štruktúr. Boli sme v piatich z ôsmich krajov,“ povedal pred týždňom Šutaj Eštok. „Ja som tam chodil z pozície generálneho manažéra, ktorý vždy na tieto stretnutia s členmi chodí,“ uviedol s tým, že verejnosti meno kandidáta oznámia, keď ho prediskutujú vo všetkých krajoch.

Pôvodne sa v médiách objavovalo meno Denisy Sakovej ako ďalšej možnej kandidátky na líderku hnutia popri Šutajovi Eštokovi, napokon údajne jej meno z hry vypadlo. Richard Raši má nahradiť Pellegriniho vo funkcii predsedu parlamentu.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.