LIBERÁLNE VERZUS KONZERVATÍVNE MÉDIÁ

Po legislatívnom zakotvení genderizmu budú kresťanské hodnoty považované za extrémizmus.

Foto LENKA EREMIÁŠOVÁ
Dátum 31.03.2015

Odpoveď na otázku, prečo Slovensku chýbajú konzervatívne médiá, sa mali účastníci diskusie dozvedieť koncom februára v bratislavskom Dome Quo vadis. Kresťanská pôda a paneloví diskutéri z liberálnych médií (SME, Denník N, .týždeň) vytvárali značne konfrontačnú situáciu. Žeby na portáli postoy.sk, ktorý podujatie organizoval, nepoznali nijakých novinárov s konzervatívnym zmýšľaním? Zaujímavý je však aj fakt, ako sa na konzervatívnom Slovensku pretvorili hlavnoprúdové médiá na liberálne.

Pravda nejestvuje

Samozrejme, že problém nastal už pri stanovení definície konzervativizmu. Nikto nepovedal, aké hodnoty predstavuje, ale publikum sa dozvedelo, že pod konzervativizmom si možno predstaviť hocičo. Aj to, že pravda nejestvuje. A že konzervatívnu a kresťanskú líniu prevzaliobskúrne a pofidérne weby, kde sa mieša lož s konšpiráciou. Preto je vraj nevyhnutné založiť nový konzervatívny denník. Ibaže posúvať konzervativizmus a kresťanstvo do obsahu obskúrnych a pofidérnych webov znamená vytláčať ich zo spoločnosti. Napokon, šéfredaktor portálu postoy.sk Lukáš Obšitník sa jasne vyjadril, aké hodnoty bude nový denník prezentovať. Určite nebude naviazaný na cirkev. Na cirkev, ktorá je nositeľkou konzervatívnych a kresťanských hodnôt.

V čom spočíva nebezpečenstvo relativizovania konzervatívnych a kresťanských hodnôt, dokonca ich falošný výklad? Prieskumy verejnej mienky v Nemecku potvrdzujú priam alarmujúci trend, keď rodičia stále menej a menej vychovávajú svoje deti k hodnotám, ktoré boli im vlastné. Takejto spoločnosti je potom možné vnútiť hocičo. Aj názor, že neplatí prirodzený poriadok, že muž je muž a žena je žena. Že pohlavie si možno vybrať, lebo je výsledkom sociálnych vzťahov. A táto neprirodzená doktrína sa už dostáva do právneho poriadku štátov Európskej únie. Aj na Slovensko, kde prvým krokom bolo schválenie Celoštátnej stratégie ochrany a podpory ľudských práv v SR.

Otázka bez odpovede

Ak zoberieme do úvahy trendy v Európskej únii, ktorá v rámci nových ľudskoprávnych stratégií direktívne pretláča do právnych systémov štátov genderizmus, môže sa iniciatíva vytvoriť konzervatívny denník javiť oslobodzujúco. Pôsobivo na časť populácie ukotvenej v tradičných hodnotách. Otázkou zostáva, prečo sa ešte pred svojím vznikom pasuje do roly jediného správneho konzervatívneho média. Čomu alebo komu má pomôcť, keď jeho zakladatelia nemajú jasno ani v tom, čo je konzervativizmus? Ani v tom, aká je úloha štátu pri napĺňaní ústavného práva na pluralitu médií? Majú jasno aspoň v tom, že po legislatívnom zakotvení genderizmu budú konzervatívne a kresťanské hodnoty považované za extrémizmus?

Na založenie nového konzervatívneho denníka podľa Obšitníka už zbierajú finančné prostriedky. Mal by začať vychádzať v polovici tohto roku. Ak si predstavíme, že na ročné vydávanie denníka je nevyhnutných zhruba päť miliónov eur, tak len zo zbierok čitateľov zakladatelia denníka nevystačia. Témou diskusie však nebolo založenie konzervatívneho denníka, ale prečo Slovensku chýbajú konzervatívne médiá. Odpoveď na túto otázku zostala ticho visieť v záplave slov novinárov liberálnych médií.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.