LIPŠIC ZÚRI: NAJVYŠŠÍ SÚD POTVRDIL ODMIETNUTIE OBŽALOBY NA ADVOKÁTA PARU

Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila advokáta vlani v apríli za to, že sa mal podieľať na kriminalizácii prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Vasiľa Špirka.

Foto jana bIROšová
Dátum 25.07.2023

Prípad obvineného advokáta Mareka Paru sa vracia späť do prípravného konania. Najvyšší súd (NS) SR v utorok zamietol sťažnosť prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry (ÚŠP) proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) o odmietnutí obžaloby. Dôvodom je zistenie závažných procesných chýb, najmä porušenia práva na obhajobu. TASR o tom informovala Veronika Marková z tlačového oddelenia NS SR.

"Sťažnosť bola podaná proti uzneseniu Špecializovaného trestného súdu, ktorým odmietol obžalobu podanú na M. P. a vec vrátil prokurátorovi do prípravného konania z dôvodu zistenia závažných procesných chýb, najmä porušenia práva na obhajobu," priblížila Marková.

Na ŠTS bola obžaloba na Mareka Paru podaná pre zločin založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny vlani v septembri. O jej odmietnutí rozhodol samosudca 30. novembra 2022. Národná kriminálna agentúra (NAKA) obvinila advokáta vlani v apríli za to, že sa mal podieľať na kriminalizácii prokurátora Úradu špeciálnej prokuratúry Vasiľa Špirka. Po obvinení bol Marek Para takmer dva mesiace väzobne stíhaný. Zadržaný bol v rámci akcie s krycím názvom Kaifáš.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.