LIPŠICOV KONIEC

Na také udalosti a na taký úpadok právneho štátu, aký tu bol v uplynulých rokoch – do veľkej miery zásluhou činnosti prokurátorov na ÚŠP – sa skutočne len tak ľahko zabudnúť nedá. Zotrvanie na rozhodnutí zrušiť špeciálnu prokuratúru sa dá v tejto súvislosti označiť priamo za povinnosť vládnej koalície. Verme, že jej predstavitelia v tejto zásadnej veci neuhnú.

Foto JANA BIROŠOVÁ/SITA
Dátum 04.02.2024

Úmysel vládnej koalície zrušiť špeciálnu prokuratúru – a tým aj ukončiť pôsobenie Daniela Lipšica vo funkcii jej šéfa – vzbudzoval aj v uplynulých týždňoch veľké vášne. Opozícia povzbudzovala svojich stúpencov, aby išli demonštrovať do ulíc a na námestia slovenských miest, kým mainstreamové médiá robili, čo mohli, aby týmto zhromaždeniam zaistili dostatočnú propagáciu vrátane šírenia čo najvyšších možných cifier ako odhadov počtu zúčastnených. Je predsa dlhodobo známe, že pokiaľ ide o boj proti Robertovi Ficovi a jeho vláde, tu sú opozičníci s mediálnym mainstreamom na jednej lodi.

Teoreticky by s opozičnými stranami, mediálnym mainstreamom a liberálnymi mimovládkami mal byť na jednej lodi aj Igor Matovič a jeho hnutie, najnovšie známe pod názvom Slovensko. Ale v praxi to nie je úplne tak, keďže trojica strán Progresívne Slovensko, SaS a KDH do organizovania protivládnych protestov matovičovcov ako svojich partnerov neprizvala. A tak Igor Matovič, samozrejme, naďalej kritizuje strany vládnej koalície a útočí na ne, tak ako to má vo zvyku a tak, ako je to dané jeho dlhodobým mentálnym nastavením. Ale musí tak robiť na vlastnú päsť – pričom tribúny opozičných protestov z toho tentoraz musí vynechať.

 

Tento článok je obsahom pre predplatiteľov.

 

Pridajte sa k predplatiteľom

Ste predplatiteľom?

Prihláste sa

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.