LUKAŠENKO: ŽATVA JE DÔLEŽITEJŠIA AKO VOĽBY

Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko vyzval na okamžitú žatvu obilnín a vytvorenie zásob

Foto ARCHÍV
Dátum 28.07.2020

MINSK 28. júla (TASR/extraplus.sk) - Bieloruský prezident Alexandr Lukašenko v pondelok vyhlásil, že prebiehajúca žatva je pre krajinu v súčasnosti dôležitejšia ako nadchádzajúce prezidentské voľby. Uviedol to v pondelok počas návštevy v okrese Niasviž v Minskej oblasti, informovala agentúra TASS.

"Voľby sú voľby, ale jesť chce každý," vyhlásil Lukašenko s tým, že hlavná pozornosť by sa teraz mala sústrediť na zber úrody. "Voľby budú aj inokedy," dodal podľa tlačovej agentúry BelTA. Uviedol tiež, že "bez ohľadu na to, kto je prezident alebo gubernátor, chlieb bude treba vždy". 

Lukašenko si súčasne spomenul na 90. roky, keď v Minsku boli zásoby múky len na tri dni. "Nedajbože, aby sa to zopakovalo," vyhlásil Lukašenko a vyzval, aby sa "za každú cenu zožalo obilie a obnovili zásoby" obilnín. Prezidentské voľby v Bielorusku sa budú konať 9. augusta. Okrem Lukašenka sa o priazeň voličov uchádzajú ešte štyria kandidáti: predseda Bieloruskej sociálnodemokratickej strany (BSDH) Siarhej Čeračeň; bývalá poslankyňa bieloruského parlamentu Hanna Kanapacká; spolupredseda hnutia Hovor pravdu Andrej Dzmitryjev a Svitlana Cichanovská, manželka známeho blogera a aktivistu Siarheja Cichanovského, ktorému volebná komisia kandidatúru zamietla.
 

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.