MACRON: NIE JE DÔVOD PODOZRIEVAŤ ČÍNU Z VYPUSTENIA KORONAVÍRUSU 

Americký prezident Donald Trump a niektorí ďalší predstavitelia USA tvrdia, že koronavírus unikol z čínskeho laboratória

Foto AP
Dátum 17.04.2020

PARÍŽ 17. apríla (TASR/extraplus.sk) - Francúzska vláda v piatok vyhlásila, že nie je žiaden dôvod veriť tomu, že Čína uvoľnila nový koronavírus z laboratória vo Wu-chane, ktoré pomáhali budovať francúzski výskumníci. Informovala o tom tlačová agentúra AP.
Úrad francúzskeho prezidenta Emmanuela Macrona vo vyhlásení uviedol: "V tomto štádiu nie je žiadny faktický dôkaz... ktorý by spájal pôvod ochorenia COVID-19 a prácu v laboratóriu P4 v Číne."
Americký prezident Donald Trump a niektorí ďalší predstavitelia USA tvrdia, že koronavírus unikol z čínskeho laboratória. Čína obviňuje americkú administratívu, že tým len odkláňa pozornosť od vlastných chybných krokov pri riešení šíriacej sa nákazy koronavírusom.Spomínané laboratórium vo Wu-chanskom ústave virológie pomohli naprojektovať a vybudovať výskumníci a inžinieri francúzskej vlády, takže táto extrémna teória vyvoláva vo Francúzsku otázky.
 

Ministerka obrany Florence Parlyová povedala, že "v Číne sa stali veci, o ktorých nevieme", ale odmietla názory, že Čína uvoľnila vírus, aby "neutralizovala operačné schopnosti našich armád".Hoci koronavírus odborníci ešte stále skúmajú, prevláda medzi nimi teória, že nákaza u ľudí sa zrejme začala na trhu so zvieratami v stredočínskom meste Wu-chan, kde sa pravdepodobne preniesla na človeka so živočícha, ktorý sa vírusom nakazil od netopiera.

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.