MAĎARI ZAČÍNAJÚ OPÄŤ LIETAŤ

Letecká doprava z Medzinárodného letiska Ferenca Liszta v Budapešti sa pomaly normalizuje. 

Foto PEXELS
Dátum 04.05.2020

BUDAPEŠŤ 4. mája (TASR/extraplus.sk) - Kým z Medzinárodného letiska Ferenca Liszta v Budapešti v apríli vzlietli a pristáli denne dve až päť lietadiel, v pondelok ich už bude 12, informovala komunikačná riaditeľka spoločnosti Budapest Airport Katalin Valentinyiová.

V dňoch pred vypuknutím pandémie koronavírusu lietalo denne 300-350 lietadiel so 40.000 až 45.000 pasažiermi. V apríli počet cestujúcich klesol denne na 150-200.

"Síce pondelňajšie letecké spoje vzlietnu s nízkou vyťaženosťou, ale už možno vnímať istý rast," zdôraznila Valentinyiová.

Na letisku sú podľa jej slov zavedené prísne epidemiologické opatrenia. V priestoroch terminálov sú k dispozícii dezinfekčné prostriedky a cestujúcich na nutnosť dodržiavania bezpečnostnej vzdialenosti upozorňujú tabule.
 
Vlani dosiahol počet cestujúcich na tomto letisku 16,2 milióna a pre rok 2020 rátal Budapest Airport nárast na 17 miliónov. Po súčasnej strate 99 percent pasažierov však ich počet bude tento rok zrejme iba 10-11 miliónov.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.