MAĎARSKÁ NEHORÁZNOSŤ

Vzťahom s naším južným susedom neprospieva slovenská nestabilita ani nesuverénna a nesebavedomá vláda. O Slovensko vždy mali záujem všetci susedia. Napokon, záujem máme aj my, lenže aký! Po odzbrojení našej armády máme záujem o ochranu nášho neba susedmi. Čechmi, ktorí nám, pôvodným obyvateľom strednej Európy, Slovenom, opravili meno na Slováci.

Foto SITA/AP
Dátum 05.08.2023

O Slovensko vždy mali záujem všetci susedia. Napokon, záujem máme aj my, lenže aký! Po odzbrojení našej armády máme „záujem“ o ochranu nášho neba susedmi. Čechmi, ktorí nám, pôvodným obyvateľom strednej Európy, Slovenom, opravili meno na „Slováci“. Poliakmi, ktorí nám vzali časť Oravy a Spiša. A Maďarmi, ktorí pri každej príležitosti naťahujú ruku – no nie ruku podávanú na spoluprácu, ale na uchmatnutie toho, čo im nepatrí a nikdy nepatrilo.

Tá „kradmá ruka“ mala od roku 2011 podobu vyhlásení konzula Gejzu Farkasa, že „slovenský kult Cyrila a Metoda a kult Svätopluka berie Maďar na vedomie s trpkým úsmevom... lebo kult Cyrila a Metoda na tomto území neexistoval... Je divné, že vierozvestovia preskočili cez územie dnešného Maďarska, nie sú po nich nijaké stopy“. Nedalo sa mu neodpovedať, že sa hlboko mýli, čo je dôsledok nekvality výučby dejepisu v Maďarsku, upraveného pre potreby urazeného porazeného národa v oboch svetových vojnách. Veď ak je nespochybniteľný dátum príchodu sv. Cyrila a Metoda medzi našich predkov o tri desaťročia skôr (rok 863), ako maďarskými historikmi zistený dátum príchodu starých Maďarov (rok 896), dnešné Maďarsko nepreskočili, ale prešli cezeň v čase, keď tu Maďari ešte neboli. A pokiaľ ide o tie stopy, maďarské noviny Népszabadság uverejnili 12. augusta 2009 informáciu o náleze úlomku črepu v Zalaváre, na ktorom sa dá prečítať zlomok textu písaného hlaholikou.

 

Tento článok je obsahom pre predplatiteľov.

 

Pridajte sa k predplatiteľom

Ste predplatiteľom?

Prihláste sa

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.