Marián Tkáč

OSOBNOSTI SLOVENSKA 18. ČASŤ: SYNOVIA SVÄTOPLUKA

Dátum 14.02.2024

Nevedno, ktorý zo Svätoplukových synov umožnil Maďarom, ktorí prvý raz bojovo „navštívili“ Panóniu ešte za kráľovho života (v roku 889), „prezimovať“ v roku 896 pri rieke Tise. Bolo to za 12 bielych koní, dvanásť tiav, otrokov a drahé kožušiny? A oni tam – Maďari – „zimujú“ doteraz.

OSOBNOSTI SLOVENSKA 17. ČASŤ: GORAZD

Dátum 07.02.2024

Ak bol Viching podľa Života Naumovho zaklínačom či čarodejníkom Vigliskom, plným kacírstva, ktorý rozvrátil Metodovo učenie, a ktorého Jonáš Záborský označil za ošemetníka, jeho opakom je Gorazd. Keď krátko pred smrťou položili Metodovi jeho učeníci otázku, koho pokladá za vhodného nástupcu, ukázal na Gorazda a povedal: Tento je vašej zeme slobodný muž, učený dobre v latinských knihách a pravoverný. To buď Božia vôľa a vaša láska, ako aj moja. 

SOROSOV ZOZNAM NEPOSLUŠNÝCH: „ZÁRODKY RUSKÉHO SVETA“

Dátum 04.02.2024

Z našej dnešnej koalície sú na zozname Smer-SSD a SNS. Na zozname sa ocitol podpredseda parlamentu Ľuboš Blaha, premiér Robert Fico, jeho poradca Eduard Chmelár, europoslankyňa Monika Beňová, ako aj europoslanci Milan Uhrík a Miroslav Radačovský. Medzi politikmi je Marián Tkáč, Štefan Harabin, Ján Čarnogurský, ale aj líder hnutia ANO Andrej Babiš, či Václav Klaus. V skupine médiá sa nachádza aj Extra plus.

OSOBNOSTI SLOVENSKA 16. ČASŤ: VICHING

Dátum 31.01.2024

Pokračujeme v predstavovaní minulosti Slovenska, lebo národ ktorý nepozná minulosť, nemá budúcnosť. Osobností Slovenska. Slováci i Neslováci. Len na nás záleží, koho budeme nasledovať a koho nie. Čo s Vichingom? Kto to bol, skade a kedy prišiel a prečo? Prečo vstúpil do dejín Slovenska? 

KORČOK - OBÁVANÝ UDAVAČ?

Dátum 28.01.2024

ODOMKNUTÝ ČLÁNOK + VIDEO: Ivan bol a je adaptabilný, flexibilný, prispôsobivý, širokospektrálny, trvalý žolík, mnohostranný univerzál, vhodný do každej vlády a do každého počasia, jednostranne zameraný na jednu „správnu“ svetovú stranu.

OSOBNOSTI SLOVENSKA 15. ČASŤ: SVÄTOPLUK

Dátum 25.01.2024

Svätopluk je najvýznamnejším slovenským kráľom všetkých čias. Nanovo spojil Nitravu s Moravou a viac ako dvadsať rokov spravoval prvú stredoeurópsku veľmoc, Regnum Sclavorum, na ktoré nadväzovali všetky nasledujúce ríše od Baltu po Stredozemné a Čierne more.

OSOBNOSTI SLOVENSKA 14. ČASŤ: KOCEĽ

Dátum 19.01.2024

VIDEOBLOG: Koceľ zohral významnú rolu v podpore kresťanstva, a to v spolupráci so solúnskymi bratmi Konštantínom – Cyrilom, a predovšetkým Metodom. 

STOROČNICA KARDINÁLA KORCA

Dátum 18.01.2024

Mučeníctvo a tajná činnosť, to bol celoživotný postoj kardinála Korca. Napísal viacero kníh, zrejme najviac zarezonovali knihy Od barbarskej noci a Tisíc rokov Slovenska s Cirkvou.

CUDZÍ AGENTI

Dátum 14.01.2024

ODOMKNUTÝ ČLÁNOK: Naša piata kolóna odsudzuje všetko slovenské ako niečo proticivilizačné a škodlivé. My ostatní sme počas uplynulých troch rokov žili v inom štáte? Nie v štáte, kde zavčasu rána vykopávali dvere ľuďom len preto, že na nich ukázali prstom Lipšicom vynájdení „kajúcnici“, a ktorým následne nič nedokázali, ocitli sa vo väzbe bez súdu, a tú neprežili?

OSOBNOSTI SLOVENSKA 13. ČASŤ: CYRIL a METOD

Dátum 13.01.2024

Solúnski bratia po 40-mesačnom pôsobení na Devíne, v Nitre a celej Slovenčine – tak sa dobovo volala naša vlasť – odišli v roku 867 do Ríma. Zastavili sa u kniežaťa Koceľa, a ten im zveril päťdesiat učeníkov, aby po niekoľkých mesiacoch s jeho čestným sprievodom pokračovali do Ríma.

Stránky