Marián Tkáč

OSOBNOSTI SLOVENSKA 36. ČASŤ: KAROL ROBERT

Dátum 22.06.2024

VIDEOBLOG: Fakt, že cudzinec Karol Robert mal podporu pápežského dvora Bonifáca VIII., a 27. augusta 1310 mu v Stoličnom Belehrade položili na hlavu pravú uhorskú korunu, potvrdzuje, že nie prvý, a ani posledný raz, sa usilovali a vládu na našom území cudzie, prozápadné sily.

OSOBNOSTI SLOVENSKA 35. ČASŤ: MATÚŠ ČÁK

Dátum 16.06.2024

VIDEOBLOG: Matúš Čák na rozdiel od Omodejovcov patrí medzi legendárne postavy slovenskej histórie i literatúry. Narodil sa okolo roku 1260 významnému uhorskému šľachticovi Petrovi Čákovi, ktorý spolu s bratom Matúšom boli rytiermi kráľov Štefana i Ladislava.

PELLEGRINIHO PORTRÉT

Dátum 15.06.2024

Pokrytectvo a farizejstvo by sa dnes dali krájať. Ak nikto nemá zákonnú povinnosť vešať v triedach ani na úradoch obrazy prezidenta, za ktorého si väčšina zvolila Petra Pellegriniho, mala by tam, kde visí, aj naďalej visieť fotka Zuzany, najlepšie spolu Rizmanom a Korčokom na nejakom spoločnom sprisahaneckom podujatí pod znakom dúhy? Je to len otázka, nie návod.

ČAPUTOVÁ MÁ ROVNAKÉ VYZNAMENANIE AKO MUSSOLINI

Dátum 14.06.2024

Zuzana Čaputová udelila pri odchode do dôchodku najvyššie slovenské štátne vyznamenanie, Rad Bieleho dvojkríža, aktuálnemu českému prezidentovi. Mussolini Rad Bieleho dvojkríža nikdy nedostal. Pravda víťazí. Fašizmus neumrel. Gratulujeme.

FAREBNÉ REVOLÚCIE

Dátum 11.06.2024

Z pozadia niektorých iniciatív trčia vplyvy zahraničných mimovládok z každej strany. Opisovali nám, ako prebiehali demonštrácie v Srbsku, ako tam vzniklo hnutie Odpor, ktoré zorganizovalo masívne protesty a nakoniec zvrhli Miloševičov režim. Pri jednej z fotiek ukázali na dvoch mladých ľudí a pochválili sa, že týchto dvoch ľudí trénovali práve oni, mohli ste ich nájsť v Thajsku, v krajinách na Balkáne, pobaltských krajinách až po krajiny Arabskej jari.

PASCA NA ĽUDSKÉ PRÁVA

Dátum 08.06.2024

Jednou z právomocí je splnomocniť generálneho riaditeľa WHO, ktorým je v súčasnosti Tedros Adhanom Ghebreyesus z Etiópie, aby mohol sám vyhlásiť stav ohrozenia verejného zdravia medzinárodného významu. Tým sa nevolenému jednotlivcovi poskytne bezprecedentná úroveň moci diktovať zdravotnú politiku jednotlivým štátom, vlastne celej planéte.

OSOBNOSTI SLOVENSKA 34. ČASŤ: OMODEJ ABA

Dátum 08.06.2024

VIDEOBLOG: Zavraždenie Omodeja Abu, ktorý po smrti Ondreja III. v r. 1301 najprv podporoval na trón českého kráľoviča Václava, a potom sa pridal na stranu Karola Roberta z Neapola, pre ktorého získal aj Košice, vyvolalo známu bitku pri Rozhanovciach 15. júna 1312, teda pred 712 rokmi. Zavraždili do košickí mešťania 5. septembra 1311. Omodejovi synovia žiadali súd a pomoc kráľa. Cudzinec Karol Róbert však využil situáciu v svoj prospech. Ešte stále si myslíme, že sa dejiny, aj keď „modifikovane“, neopakujú?

OSOBNOSTI SLOVENSKA 33. ČASŤ: ONDREJ TRETÍ

Dátum 01.06.2024

Podmienky, za ktorých musel Ondrej III. vládnuť, boli viac ako náročné a jeho plány preťala 14. januára 1301 nevysvetlená smrť. Keďže prišla vhod všetkým jeho odporcom, často sa objavujú narážky o možnej otrave.

KRESŤANSKÉ OSOBNOSTI PODALI PODNET NA ROZPUSTENIE PROGRESÍVNEHO SLOVENSKA

Dátum 28.05.2024

FOTO VNÚTRI: Slová predsedu Progresívneho Slovenska Michala Šimečku, ktorý sľuboval „urobiť všetko, aby Fico nevládol“, si atentátnik mohol vyložiť aj ako pokyn, aby strieľal.

OSOBNOSTI SLOVENSKA 32. ČASŤ: BELO ŠTVRTÝ

Dátum 25.05.2024

VIDEOBLOG: Aj v dnešnej časti nášho pátrania po osudoch osobností našich dejín, stretneme sa s vraždou – tentoraz kráľovnej. A aj so záujmom o naše ovládanie. 13. a 21. storočie: stále o tom istom? 

Stránky