MAINSTREAM ŠLIAPE PO DEMOKRACII

Hlavný editor denníka New York Times odstúpil po tom, ako nechtiac dovolil zverejnenie komentára republikána Toma Cottona vyzývajúceho na nasadenie armády do ulíc zmietajúcich sa v protestoch.

Foto ARCHÍV
Dátum 09.06.2020

Denník New York Times v nedeľu oznámil odstúpenie hlavného editora komentárov Jamesa Benneta. Rezignácia prišla pre odpor zo zverejnenia komentára republikánskeho senátora Toma Cottona, informoval portál aktuality.sk.

Ten v článku vyzval amerického prezidenta Donalda Trumpa, aby sa odvolal na zákon z roku 1807 a na protestujúcich občanov vyslal armádu.

Komentár vyvolal veľkú vlnu kritiky a rozpor aj v samotnej redakcii. Zamestnanci New York Times rozhodnutie editora verejne odsúdili.

Bennet sa priznal, že si komentár pred publikovaním neprečítal. Denník k článku v piatok 5. júna pridal editorskú poznámku, v ktorej editor uznal, že „komentár nespĺňa štandardy novín a nemal byť uverejnený.“

„Názorový editor skončil kvôli vynikajúcemu komentáru, ktorý napísal náš skvelý senátor Tom Cotton. Arkansas je na teba veľmi hrdý Tom. New York Times sú Fake News!“ napísal na Twitteri americký prezident Donald Trump.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.