MAJERSKÝ BUDE LÍDROM KANDIDÁTKY KDH

Rada KDH v sobotu rozhodla aj o zvyšných kandidátoch. Dvojkou bude ekonomický expert a člen vedenia Jozef Hajko, trojkou nitrianska vicežupanka a členka vedenia Martina Holečková.

Foto SITA/BRAnislav bibel
Dátum 17.06.2023

Lídrom Kresťansko-demokratického hnutia (KDH) do volieb bude Milan Majerský, hnutie ukázalo aj viaceré známe posily. KDH je pripravené prevziať zodpovednosť za riadenie štátu, aby sa ľudia po dvoch vládach Smeru a jednej vláde OĽaNO mali konečne lepšie. Prichádza tiež s ponukou ako jasná voľba pre konzervatívneho a kresťansko-demokratického voliča. Po rokovaní celoslovenskej rady KDH v Liptovskej Osade to podľa hovorkyne hnutia Lenky Halamovej vyhlásil predseda hnutia Milan Majerský, ktorý ho zároveň povedie do volieb ako jednotka na kandidátke.

Rada KDH dnes rozhodla aj o zvyšných kandidátoch. Dvojkou bude ekonomický expert a člen vedenia Jozef Hajko, trojkou nitrianska vicežupanka a členka vedenia Martina Holečková, ktorá sa venuje sociálnej a rodinnej politike. „Kandidátkou vysielame signál, že témy životnej úrovne, boja so zdražovaním, ekonomiky i sociálnych vecí a rodiny budú volebnou prioritou spolu so zdravotníctvom a vzdelávaním,“ uviedol Milan Majerský. Zdravotníctvo reprezentujú dvaja lekári - expert Peter Stachura a členka vedenia Monika Kolejáková, ktorí budú kandidovať s číslom sedem a osem. Tvárami vzdelávania hneď na začiatku kandidačnej listiny budú expert KDH na školstvo a člen predsedníctva Martin Šmilňák ako deviatka, nová posila hnutia - exminister školstva Ján Horecký ako jedenástka a vysokoškolský profesor a právnik Marek Šmid ako štrnástka. Podpredsedovia KDH Marián Čaučík, Igor Janckulík a Tomáš Merašický obsadia štvrté až šieste miesto. Prvú desiatku uzatvára generálny manažér hnutia Marek Michalčík.

Jedna z najvýraznejších osobností ponovembrového politického a spoločenského života František Mikloško, ktorý nedávno ohlásil vstup na kandidátku KDH, kandiduje s číslom 12. Kandidátku uzatvára s číslom 150 prezident Slovenskej komory zdravotníckych záchranárov František Majerský. Na kandidačnej listine KDH nechýba expertka KDH na sociálnu, rodinnú politiku a pomoc ľuďom so zdravotným postihnutím Anna Laurinec Šmehilová, konzervatívni lídri Branislav Škripek, Martin Štuk a Richard Kráľovič či bývalí hokejoví reprezentanti a miestni poslanci Juraj Mikúš a Dávid Skokan. „Kandidačná listina KDH jednoznačne potvrdzuje, že do volieb ideme vo výbornej kondícii, s celým radom odborníkov na riešenia akútnych i dlhodobých problémov ľudí vo všetkých kútoch Slovenska a s ponukou, ktorá konzervatívnemu a kresťansko-demokratickému voličovi umožňuje mať v parlamente silné zastúpenie,“ uzavrel líder kresťanských demokratov Milan Majerský, podľa ktorého personálnu ponuku hnutia už o týždeň doplnia o program, ktorý umožní, aby sa ľudia na Slovensku mohli mať lepšie. Volebný program ukáže KDH v sobotu 24. júna verejným programovým predstavením v Jasnej na Liptove.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.