MAJERSKÝ VYZÝVA NA ODVOLANIE BLAHU

Predseda KDH Milan Majerský zdôraznil, že Ľuboš Blaha ako jeden z najvyšších reprezentantov Slovenskej republiky doma a v zahraničí nahradil obraz prezidentky obrazom masového vraha cudzej mocnosti Che Guevarom.

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 13.11.2023

Predseda Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) Milan Majerský vyzýva predsedu parlamentu Petra Pellegriniho (Hlas-SD) a poslancov vládnej koalície, aby v utorok prišli do práce a otvorili mimoriadnu schôdzu o odvolávaní podpredsedu parlamentu Ľuboša Blahu (Smer-SD). Ako uviedol vo svojom stanovisku, zachytil informácie, že koaliční poslanci schôdzu neplánujú otvoriť. „Predstavitelia vládnej koalície často hovoria o slušnosti a novej politickej kultúre, úsmev do kamery im nechýba, ale skutky áno. Kde je tá nová kultúra, keď nám nedovolia diskutovať v parlamente?,“ pýta sa Majerský.

Zdôraznil, že Ľuboš Blaha ako jeden z najvyšších reprezentantov Slovenskej republiky doma a v zahraničí nahradil obraz prezidentky obrazom masového vraha cudzej mocnosti Che Guevarom. Zároveň odobral vlajku Európskej únie, ktorá reprezentuje naše partnerstvá a pomoc Slovensku. Z tohto dôvodu ho chce KDH odvolať z funkcie. KDH ako najstaršia ponovembrová strana na Slovensku a priamy dedič protikomunistického disentu sa nemieni nečinne prizerať na vulgárne a prízemné šliapanie po symboloch demokracie a ich nahrádzanie symbolmi jednej z najohavnejších diktatúr všetkých čias. „Sme presvedčení, že svojím konaním propagoval hnutia smerujú k potláčaniu ľudských práv a slobôd,“ píše KDH v odôvodnení návrhu na odvolanie Blahu.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.