MATICA SLOVENSKÁ BUDE VYDÁVAŤ ČASOPIS

Časopis Slovensko – Národné spektrum je venovaný tým, ktorí hľadajú poznatky z dejín Slovenska, slovenskej literatúry, národopisu a iných spoločenských vied.

Foto archív
Dátum 01.07.2020

BRATISLAVA 1. júla (TASR/extraplus.sk) – Matica slovenská (MS) prichádza na mediálny trh s novým odborným časopisom Slovensko – Národné spektrum. Venovaný je tým, ktorí hľadajú poznatky z dejín Slovenska, slovenskej literatúry, národopisu a iných spoločenských vied. Časopis bude vychádzať dvakrát ročne, a to v júni a decembri. Objednať si ho je možné na webovej stránke. TASR o tom informovala hovorkyňa MS Veronika Matušková.

"Slovensko – Národné spektrum je špecifické tým, že pútavou formou prináša čitateľovi odborný pohľad na slovenské dejinné, literárne a spoločenské reálie. O Ľudovítovi Štúrovi či Pavlovi O. Hviezdoslavovi tak môže získať oveľa zaujímavejšie poznatky," priblížil šéfredaktor Peter Sokolovič.

Predseda MS Marián Gešper poznamenal, že vydavateľská činnosť Matice slovenskej je pevnou súčasťou slovenského knižného a periodického trhu. "Vydáva široké spektrum literatúry, či už pre deti a mládež, laickú i odbornú verejnosť. V portfóliu máme aj viacero periodík, za všetky spomeniem Slovenské pohľady. K nim sme teraz pridali nový odborný časopis, ktorý vznikol transformáciou z Magazína Slovensko určeného pre zahraničných Slovákov," doplnil. 

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Na príprave prvého čísla sa podieľal najmä Slovenský historický ústav MS, ale aj dobrovoľný historický odbor MS pod vedením jeho predsedu a slovenského historika, profesora Róberta Letza. 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.