​MATOVIČ CHCE ROZDAŤ 500 MILIÓNOV EUR

AKTUALIZOVANÉ: Vláda to označila ako masívnu pomoc obyčajným ľudom. Chcú šetriť na sebe, aby rozdali čo najviac.

Foto Facebook
Dátum 15.07.2020

Koaliční lídri predstavujú prvý sociálny balíček Matovičovej vlády. Chcú byť vládou, ktorá bude robiť sociálnu politiku agresívne. 

Súčasťou balíčka by mali byť nasledujúce veci: 

- tehotenská dávka/štipendium od 4. mesiaca tehotenstva
- bezplatná doprava v autobusoch, MHD a vlakoch pre deti, žiakov, študentov, dôchodcov a vozíčkarov
- zrušenie doplatkov za lieky pre deti do 6 rokov, dôchodcov a ZŤP
- trinásty dôchodok
- miesto obedov dvojnásobný daňový bonus na deti do 15 rokov

AKTUALIZOVANÉ 10:35

Tehotenská dávka by mala byť vo výške 200 eur mesačne od 4. mesiaca tehotentsva, ktorá má prísť v platnosť od 1. januára 2021. 

Zachovaná zostane doprava vo vlakoch zadarmo pre deti, žiakov, študentov, dôchodcov a vozíčkarov. Pre tieto skupiny pribudne aj doprava zadarmo v MHD a v diaľkových autobusoch. 

Okrem toho vláda navrhla zrušenie doplatkov za lieky pre deti do 6 rokov, dôchodcov a ZŤP.

„Chceme dokázať, že sme to mysleli vážne. Sľubovali sme, že budem hovoriť pravdu do očí a pomáhať adresne. Chceme podať pomocnú ruku tým, ktorí sú najviac ohrození," skonštatoval Igor Matovič 

Minister práce Milan Krajniak vyhlásil, že penzisti dostanú viac ako dvojnásobok toho, čo boli zvyknutí dostaať k štandardnému dôchodku.

„Nebudeme ho vyplácať každému rovnako. Najviac dostanú tí, ktorí to najviac potrebujú," dodal.

Ten kto má mesačný dôchodok 214 eur tak dostane 13. dôchodok vo výške 300 eur. Kto má bežný dôchodok 300 eur, na trinásty dôchodok dostane 269 eur.


Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.