MATOVIČ: JA SOM TEN, KTO NAVRHOL BRUSELU KOMPROMIS

Lídri EÚ dosiahli na mimoriadnom summite v Bruseli v utorok nadránom dohodu o záchrannom balíku pre ekonomiky po pandémii koronavírusu a o rozpočte Únie na obdobie rokov 2021-2027

Foto TASR/AP
Dátum 21.07.2020

BRUSEL 21. júla (TASR/extraplus.sk) - Lídri EÚ dosiahli na mimoriadnom summite v Bruseli v utorok nadránom dohodu o záchrannom balíku pre ekonomiky po pandémii koronavírusu a o rozpočte Únie na obdobie rokov 2021-2027 - v bezprecedentnej celkovej výške 1,82 bilióna eur. 

Podľa slov štátneho tajomníka ministerstva zahraničných vecí Martina Klusa prišiel s kompromisným návrhom pre výšku grantov na úrovni 390 miliárd eur práve slovenský premiér Igor Matovič. „Je to celkom zaujímavý moment, že nováčik niečo navrhol a ostatným sa to celkom pozdávalo,“ uviedol Klus pre HN.

"Ja som bol ten, kto navrhol 390 ako kompromis, teraz sa o tom hovorí verejne. Predpokladám, že v tom finálnom návrhu by malo byť 390," potvrdil Matovič. "Včera som mal asi desaťminútové vystúpenie, až na konci som si uvedomil, že to bolo ako zo slovenského parlamentu. Také to moje tradičné emotívne vystúpenie," dodal premiér s tým, že potom sa situácia pohla dopredu. S prerozdelením 390 miliárd v grantoch sa podľa Klusa neskôr stotožnil aj prezident Rady Európskej Únie Charles Michel či nemecká kancelárka Angela Merkelová.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.