MATOVIČ: MAFIA SA POTREBUJE ZBAVIŤ MIKULCA, KTORÝ JE GARANTOM TOHO, ŽE POLÍCIA IDE MAFIÁNOM PO KRKU

Igor Matovič, minister financií: Už je trápne, keď ho sedemkrát neodvolali kvôli tomu, že sa boja, pretože im ide po krku polícia.

Foto SITA/BRANISLAV BIBEL
Dátum 27.11.2022

Minister financií Igor Matovič neočakáva, že ôsme hlasovanie o odvolaní ministra vnútra SR Romana Mikulca bude úspešné. Uviedol to v diskusnej relácii Rozhlasu a televízie Slovenska O 5 minút 12. „Mafia sa potrebuje zbaviť ministra vnútra, ktorý je garantom toho, že orgány činné v trestnom konaní môžu ísť slobodne mafiánom po krku,“ dodal. Podľa Matoviča si opozícia zámienku na odvolanie šéfa rezortu vnútra vždy nájde, tentoraz je to migračná kríza. „Už je trápne, keď ho sedemkrát neodvolali kvôli tomu, že sa boja, pretože im ide po krku polícia.“

Líder OĽaNO taktiež považuje Romana Mikulca za garanta toho, že vyšetrovatelia budú môcť slobodne vyšetrovať. Podpredseda strany Hlas - sociálna demokracia (Hlas-SD) Erik Tomáš v relácii uviedol, že minister vnútra nebude odvolaný, ale nie preto, že ide niekomu po krku. „Neviem, čo sa má stať po tom všetkom i s migračnou krízou, aby bol odvolaný,“ dodal.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.