MATOVIČ NASĽUBOVAL HORY-DOLY, ALE NIČ NESPLNIL

Igor Matovič sľuboval "reformné leto", ktoré skončilo fiaskom. Zo stretnutí nič nebolo. Medzi fotením selfíčok to vyfučalo rovnako, ako všetky ostatné plány a sľuby.

Foto TASR
Dátum 16.09.2020

Príspevok uverejnil na svojom Facebooku Juraj Draxler 16. septembra 2020.

MATOVIČOVO "REFORMNÉ LETO" SKONČILO PRÚSEROM
Pred letom Matovič vyhlasoval, že spraví sériu stretnutí s odborníkmi o tom, aké projekty by sa dali zaplatiť z miliárd, ktoré by sme mohli dostať z bruselského fondu obnovy. Zo stretnutí nič nebolo. Medzi fotením selfíčok to vyfučalo rovnako, ako všetky ostatné plány a sľuby. Na sklonku augusta sa vyľakali, ako stredoškolák tesne pred odovzdaním práce, že vlastne nemajú nič pripravené. Tak to hodili na Ministerstvo financií, aby v spolupráci s Ůradom vlády pripravilo nejaký jednotný finálny dokument, ktorý sa ukáže bruselským úradníkom. O tom, že sa črtá prúser, vieme zhruba od začiatku septembra, keď sa začali šíriť výhovorky, že z Bruselu asi "nebolo jasné zadanie". Dnes už vieme, prečo. Do toho dokumentu sa napísala kopa ľúbivých hovadín, s tým, že však by to mohol Brusel zaplatiť. Napríklad skokové zvýšenie platov učiteľov. To je pritom proti jednej zo základných zásad rozdeľovania peňazí z úrovne Európskej únie, nemôžete žiadať o hradenie čisto štrukturálnych výdavkov. Ale aj tak tam takéto veci dali.

Dnes sa začína s hľadaním výhovoriek, prečo máme viac-menej nepoužiteľný dokument a prečo sa to bude musieť prepisovať. Dlhodobo poukazujem na to, že u nás sa veľmi zle pripravujú rôzne strategické dokumenty. Ale aj oproti tomu, čo tu bolo v minulosti, matovičovci hrajú "inú ligu". Takú na trávniku za miestnym kulturákom, ale verejnosti sa snažia tvrdiť, že Premier League.
Strašne si tú nekompetentnosť všetci odnesieme.
 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.