MATOVIČ NEVLÁDNE, TAKTO SA RIADI PALERMO, NIE PRÁVNY ŠTÁT

Biháriová: Obsadzovanie postov prednostov okresných úradov členmi hnutia OĽaNO, pochybný výber riaditeľa VŠZP, nominácia rodinného príslušníka na riaditeľa SIS či škandalózna nominácia Krištúfkovej ukázala, že spôsob dosadzovania vlastných ľudí do štátnej správy sa nezmenil.

Foto TASR
Dátum 29.06.2020

BRATISLAVA 29. júna (TASR/extraplus.sk) - Mimoparlamentné Progresívne Slovensko (PS) kritizuje vládu Igora Matoviča za takzvanú kultúru "našich ľudí". Súčasná vláda podľa strany pokračuje v obsadzovaní postov politickými nominantmi či "dvojakým metrom" v kauze okolo diplomovej práce predsedu Národnej rady (NR) SR Borisa Kollára (Sme rodina). Členovia strany to uviedli v pondelok na tlačovej konferencii. "Obsadzovanie postov prednostov okresných úradov členmi hnutia OĽaNO, pochybný výber riaditeľa Všeobecnej zdravotnej poisťovne, nominácia rodinného príslušníka na riaditeľa Slovenskej informačnej služby či škandalózna nominácia poslankyne Petry Krištúfkovej na post splnomocnenkyne vlády ukázala, že spôsob dosadzovania vlastných ľudí do štátnej správy sa nezmenil," uviedol za PS Branislav Vančo.

"Premiér akoby nevládol, iba oznamoval rozhodnutia nikým nevolených orgánov. V právnom štáte však nestačí, ak má premiér dobrý úmysel, keď nemá oporu v práve. Takto sa riadi Palermo, nie právny štát," povedala predsedníčka PS Irena Bihariová. Vládu však pochválila za to, že sa jej s pomocou disciplinovaných občanov a občianskych iniciatív podarilo udržať pandémiu nového koronavírusu pod kontrolou.Za nezvládnutú PS považuje pomoc podnikateľom zasiahnutým koronakrízou. Podpora sa podľa nich nedostala ani niektorým zraniteľným skupinám obyvateľstva, ako sú napríklad slobodné matky, samoživiteľky. Konštatuje, že vláda by mala mať pre zraniteľné nízkopríjmové skupiny obyvateľstva plán.

Vládna koalícia podľa PS zneužila niekoľkokrát skrátené legislatívne konanie vo veciach, v ktorých to nebolo potrebné. "Pre mnohých voličov predstavovali tieto voľby poslednú šancu na toľko sľubovanú zmenu. Preto chceme v dobrom a konštruktívne apelovať na vládu, aby si uvedomila, že disponuje tým najcennejším artiklom, ktorým ju občania vybavili, dôverou, že oni budú tentokrát iní,“ dodala Biháriová.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.