MATOVIČ PROSÍ SULÍKOVCOV, ABY DO NEHO NEKOPALI

Predseda vlády: Od volieb nenastal deň, keď by niekto z SaS necítil nutkanie si kopnúť do vlastnej vlády v snahe byť za pekného, musíme držať spolu, lebo mafia sa len a len teší, ak to nerobíme a vidia tie podrazy

Foto TASR/PAVEL NEUBAUER
Dátum 27.04.2020

BRATISLAVA 27. apríla (TASR/extraplus.sk) – Predseda vlády SR Igor Matovič (OĽaNO) kritizoval na sociálnej sieti svojho koaličného partnera SaS. V súvislosti s aktivitami jej štátnych tajomníkov jej pripomína zodpovednosť.

„Vypisovať výzvy vlastnej vláde a zároveň byť v nej štátny tajomník, je úlet. Huckať ľudí do protestov voči rozhodnutiu, s ktorým súhlasili ministri vlastnej strany, je rovnako úlet,“ uviedol premiér. Matovič si myslí, že má vláda unikátnu možnosť splniť sľuby, avšak varuje pred sabotovaním krokov vlastnej vlády.

„Od volieb nenastal deň, keď by niekto z SaS necítil nutkanie si kopnúť do vlastnej vlády v snahe byť za pekného, ... verím, že sa takého dňa raz dožijem,“ uviedol Matovič. Zároveň sa poďakoval ministrom a poslancom z koaličného Sme rodina, ktorí sa podľa neho ani náznakom nesnažia populisticky robiť politiku na úkor celku či svojich partnerov.

IGOR MATOVIČ FACEBOOK 27. 4. 2020

PROSBA SAS

Milí kolegovia a kolegyne, preskákali sme si toho za tie roky spolu kopu. 10 rokov sme spolu bojovali. Stáli sme pri vás, keď ste potrebovali podržať chrbát. Rovnako ste nás podržali párkrát aj vy ... za čo som vám x-krát poďakoval.

Vo voľbách som vás opakovane podporoval - ako jedinú stranu a vyzýval ľudí, aby vás volili - aj v minulých, aj v týchto ... a dostali sme spoločne poverenie od ľudí Slovensko zmeniť na krajinu, kde sa bude dobre pracovať, podnikať a žiť - ako ste na bilbordoch hlásali. Skúsme, sa preto sústrediť na plnenie sľubov a nerobme si podrazy.

Vypisovať výzvy vlastnej vláde a zároveň byť v nej štátny tajomník, je úlet. Huckať ľudí do protestov voči rozhodnutiu, s ktorým súhlasili ministri vlastnej strany, je rovnako úlet. Spochybňovať rozhodnutie Ústredného krízového štábu, odkiaľ som s predstihom odišiel a nevyužil som tak možnosť tomu zabrániť, je úlet korunovaný ...

Buďme, prosím, zodpovední. Máme unikátnu príležitosť splniť svoje sľuby a v rukách osudy kopy čestných ľudí, ale ak budete takto naďalej sabotovať kroky vlastnej vlády, zoberie nám to všetkým zbytočne kopu energie a času, ktorý sme mohli venovať riešeniu problémov ľudí ... a nakoniec stratíme najdôležitejšie - chuť ďalej za ľudí bojovať.

Viem, že je to lákavé, si buchnúť - a verte, že ten pocit poznám,) ... dnes sme však spoločne v inej situácii. Musíme držať spolu, lebo mafia sa len a len teší, ak to nerobíme a vidia tie podrazy.

Pokúsil som sa dosiahnuť zmenu vášho prístupu opakovane osobným dohovorením a osobnou prosbou. Bohužial, nezabralo a veľmi ma to mrzí ... a tak zatiaľ od volieb nenastal deň, keď by niekto z SaS necítil nutkanie si kopnúť do vlastnej vlády v snahe byť za pekného ... verím, že sa takého dňa raz dožijem.

ps. Chcem zároveň jedným dychom vyjadriť vďaku ministrom a poslancom zo Sme rodina, ktorí sa od začiatku správajú voči ostatným veľmi kolegiálne, dokážu sa postaviť aj za nepopulárne rozhodnutia a ani náznakom sa nesnažia populisticky robiť politiku na úkor celku, či svojich partnerov.

ps2. Tak, ako som napísal vyššie - osobne som to riešil s SaS x-krát, následné prosby/výzvy zazneli aj priamo na koaličných radách a vláde. Nič nezabralo, takže využívam aj poslednú možnosť - verejnú výzvu, za čo sa ospravedlňujem. Verím, že to padne na úrodnú pôdu a konečne sa budeme môcť pozerať len dopredu a nebudeme si musieť strážiť chrbát a pozerať pod nohy.