MATOVIČ VRAJ NEVIE A JE MU JEDNO, KDE JEHO MANŽELKA INVESTOVALA MILIÓNY

Premiér Igor Matovič robí zas a znova zo Slovákov hlupákov. Tvrdí, že manželku Pavlínku nebude otravovať otázkami o tom, kde má uložené milióny eur.

Foto SITA
Dátum 17.09.2020

Spoločnosť Arca Capital ešte donedávna lákala prevažne bohatú klientelu na investorov na štedré výnosy. Dnes od štátu žiada pomoc pred veriteľmi. Šéf investičnej skupiny totiž priznal, že veritelia a investori nedostanú všetko späť. Podľa informácií týždenníka Plus 7 dní investovala do tejto spoločnosti aj manželka Igora Matoviča. Nešlo pritom o žiadne omrvinky – podľa portálu malo ísť až o desať miliónov eur. Týždenník sa snažil zistiť, či na investícii zarobila alebo, naopak, stále prerába. Či Pavlíne Matovičovej nebol vklad predčasne vyplatený len preto, lebo v  Arce už vedeli, že bude zle a s manželkou premiéra chceli ostať zadobre. V tomto prípade by išlo o nezákonné zvýhodnenie veriteľa. Alebo, či jej pohľadávku neprevzala iná firma za nominálnu hodnotu a následne sa bude tváriť, že si bude peniaze vymáhať v konkurznom konaní. Vtedy by bolo namieste pýtať, akú protihodnotu takáto spoločnosť získa za to, že premiérovej rodine pomôže vo vypätej situácii, keď jej hrozí, že príde o úspory, pretože väčšina veriteľov Arcy Capital nemá byť ako vyplatená.

Premiér Igor Matovič sa k tomu odmietol vyjadriť s argumentom, že s manželkou majú už 14 rokov zrušené bezpodielové spoluvlastníctvo, a tak ho vôbec nezaujíma, v akej banke a za aké úroky má jeho žena uložené peniaze. Pavlínku vraj nechce otravovať otázkami o tom, kam si ukladá milióny. Veľmi zaujímavý postoj premiéra, ktorý ešte pred viac než rokom štekal ako besný pes pri každom kroku Ficovej vlády.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.