MATOVIČOVA VLÁDA OBMEDZUJE SLOVÁKOV, ALE UKRAJINCI MAJÚ NA SLOVENSKO HRANICE OTVORENÉ BEZ OBMEDZENÍ

Jaroslav Paška: Ukrajina prechádza ťažkou, nekontrolovanou fázou šírenia vírusu s kontinuálnym trendom denného nárastu prípadov. Situáciu evidentne nemá pod kontrolou a naše hranice pre migráciu tisícov Ukrajincov pracujúcich na Slovensku sú otvorené.

Foto TASR/JAKUB KOTIAN
Dátum 10.09.2020

Úrad verejného zdravotníctva Slovenskej republiky zverejnil v utorok 8. septembra „Analýzu prípadov ochorenia COVID-19 za mesiac august 2020“. Zverejnené dáta exaktne potvrdili skutočnosť na ktorú už dlhodobo poukazujú viacerí epidemiológovia z praxe, že absolútna väčšina importovaných nákaz k nám prichádza z Ukrajiny. Len v mesiaci august to bolo 137 importov, čo je takmer toľko, ako sumár ďalších troch, pre nás teraz vraj „najnebezpečnejších krajín“ (t. j. Chorvátska 58, Česka 54 a Srbska 20 importov).

Ukrajina prechádza ťažkou, nekontrolovanou fázou šírenia vírusu SARS–CoV-2 s kontinuálnym trendom denného nárastu prípadov. Situáciu evidentne nemá pod kontrolou, hlásené prípady sú pravdepodobne len povestným vrcholom ľadovca. Napriek tomu sú naše hranice pre migráciu tisícov Ukrajincov pracujúcich na Slovensku otvorené. Bez náležitých, efektívnych a reálnych obmedzení. Našim štátom požadovaný výkon tzv. „domácej karantény“ v robotníckych, či sesterských ubytovniach so spoločnými zariadeniami pre osobnú hygienu je nefunkčný. Naopak môže prispievať k šíreniu nákazy. Systematický výkon kontroly dodržiavania týchto karanténnych opatrení pritom neexistuje.

Je len málo uveriteľné, že by si konzílium našich epidemiológov, infektológov a verejných zdravotníkov (podchvíľou vyhlasujúce protiepidemické opatrenia), nevšimlo súvislosti medzi vysokým počtom infikovaných v michalovskom okrese, ukrajinskou hranicou a rastúcim počtom importov z Ukrajiny. 

Preto je namieste otázka, čo sa to u nás deje, keď nám štátna administratíva, na jednej strane, vyhlasuje stále prísnejšie opatrenia, (ktorými nám, ako zmyslov zbavená, bráni cestovať do rozličných krajín sveta, len aby sme si nedajbože nedovliekli nebezpečný vírus SARS–CoV-2) a na druhej strane, nerobí nič proti tomu, aby zastavila masívny import toho istého vírusu zo susednej krajiny! Začína to vyzerať tak, ako by pre niečí profit bola zrazu v tejto veci štátna moc hluchá, slepá a vôbec jej už nezáležalo na ochrane zdravia občanov...

 

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.