MAUZÓLEUM A. HLINKU NAVŠTÍVIL TOTO LETO REKORDNÝ POČET ĽUDÍ

Miest, ktoré sú spojené s osobou Hlinku, je v meste viacero, magistrát preto lektorské služby zhrnul do jedného názvu – Po stopách Andreja Hlinku.

Foto ARCHÍV EP
Dátum 05.09.2020

RUŽOMBEROK 5. septembra (TASR/extraplus.sk) – Mauzóleum Andreja Hlinku v Ružomberku navštívilo počas tohtoročnej letnej sezóny 2750 ľudí. Podľa hovorcu ružomberského primátora Viktora Mydla ide o rekordný počet návštevníkov. "Bezplatné prehliadky mauzólea každoročne sprístupňujú turistom životný príbeh katolíckeho kňaza, politika, publicistu, prekladateľa a národovca Andreja Hlinku. Tento rok sa o ne starali lektori z radov študentov od 1. júla do 31. augusta," priblížil Mydlo. Miest, ktoré sú spojené s osobou Hlinku, je v meste viacero, magistrát preto lektorské služby zhrnul do jedného názvu – Po stopách Andreja Hlinku. "Ich súčasťou je aj lektorská služba v dome Andreja Hlinku v Černovej," doplnil hovorca. Mauzóleum otvorili 31. októbra 1939. Hlinkove ostatky tam zotrvali do 4. februára 1945, keď ich z obáv pred postupujúcim frontom preniesli na doposiaľ neznáme miesto. Napriek absencii telesných ostatkov nájdu turisti v mauzóleu viacero artefaktov, ktoré pripomínajú život a dielo Hlinku.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.