MEČIAR: ZA PRIVATIZÁCIOU NAFTA GBELY STOJÍ GAŠPAROVIČ

VIDEO: Hosťom Judity Laššákovej v Kaviarni Adriana bol expremiér a zakladateľ SR Vladimír Mečiar. Zhovárali sa o súčasnej politicko-spoločenskej situácii, vrátili sa ku koronavírusu a prebrali aj stav v súčasných médiách. Mečiar však povedal aj niečo, o čom nikdy predtým verejne nehovoril.

Foto TASR/RADOVAn STOKLASA
Dátum 27.05.2024

Hosťom Judity Laššákovej v Kaviarni Adriana bol v pondelok 27. mája expremiér a zakladateľ SR Vladimír Mečiar. Zhovárali sa o súčasnej politicko-spoločenskej situácii, vrátili sa ku koronavírusu a prebrali aj stav v súčasných médiách. Mečiar však povedal aj niečo, o čom nikdy predtým verejne nehovoril. Od sledovateľky živého vysielania dostal totiž otázku, ako sa firma Nafta Gbely ocitla v rukách Nemcov a Francúzov a kto za tým stál.

„Viedli sa rozhovory o možnej koalícii s SDĽ. Napísal som vyhlásenie, že nebudeme privatizovať, kým tie rozhovory nebudú skončené. Samozrejme, tlak tých, ktorí mali tento majetok dostať, bol veľký. Privatizácia šla cez parlament, nie cez vládu a ja som zhodou okolností vtedy ochorel a stratil som hlas aj sluch. Tento stav využil Ivan Gašparovič. Zvolali vedenie Fondu národného majetku do Nového Mesta nad Váhom. Tam Gusto Húska zatelefonoval, že nariaďujem, aby rokovali o všetkých zastavených projektoch a aj o štyroch nových – tam bola tá Nafta Gbely. O ničom som nevedel, ležal som v Tepliciach. Šéf Fondu národného majetku telefonoval naspäť, že prečo nezavolám osobne. Tak mu telefonoval Ivan Gašparovič, že bol u mňa, že sme sa spolu rozprávali a že ja som povedal, že privatizovať majú,“ hovorí Mečiar. Stále však chceli, aby dal odpoveď osobne. „Tak urobili takú fintu, že poslali do Teplíc pani Nagyovú, ktorá nebola na rovnakom poschodí ako ja, ale na prízemí a potvrdila im, že súhlasím. Na základe tejto intrigy spustili rokovanie Fondu národného majetku v Novom Meste a schválili 32 projektov. Bola to práca Ivana Gašparoviča, ale zostalo to na mne. Druhá vec bola, že to urobili tak šikovne, že do 24 hodín boli urobené zmeny aj u notárov a zápisy všetkých dokladov,“ spomína s tým, že keď sa neskôr dozvedel, čo sa udialo, zmluvy už boli uzatvorené a nedalo sa s nimi nič urobiť. „Dnes som to povedal po prvý raz tak, ako to bolo – osoby a obsadenie,“ dokončil.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.