MEDIÁLNA HYDRA

Vláda má plné právo aj povinnosť vyžadovať od štátnej televízie a rozhlasu úplne odlišné pôsobenie, než na slovenskom mediálnom trhu a v éteri prezentujú skorumpované komerčné mainstreamové rádiá s celoplošnými televíznymi stanicami.

Foto SITA/JANA BIROšová
Dátum 26.12.2023

Nápad vyklonovať „mačkopsa“ sa zrodil po voľbách v roku 2010, keď Radičovej pravicovo-liberálna vláda spustila personálne čistky vo všetkých štátnych spoločnostiach, firmách a vplyvných inštitúciách. Aj vo verejnoprávnej Slovenskej televízii. Riadila to Sulíkova liberálna SaS, ovládajúca cez Miloslavu Zemkovú Slovenský rozhlas. Nezmierila sa s tým, že posledný generálny riaditeľ (vtedy ešte národnej a kultúrnej inštitúcie) odmietol vplyv agentov z politických think tankov vo vysielaní spravodajstva a publicistiky z Mlynskej doliny. Politicky motivovaný zámer likvidácie nepohodlného riaditeľa vyšiel účelovou zmenou legislatívy. Paradoxne, hlasmi šiestich poslancov SNS (z deväťčlenného klubu v NR SR)! Zlúčením zanikol Slovenský rozhlas i Slovenská televízia. Na hladine močariny slovenského mediálneho trhu sa zjavila pochybná skratka RTVS s logom, v ktorom zmizlo „Slovensko“. Nahradili ho dvojbodkou... No miesto toho, aby verejnoprávna inštitúcia plávala na toxickej hladine komerčných záujmov a cieľov oligarchov hrdo a sebavedomo – ako jachta s bielymi plachtami pravdy, ponorila sa hlboko do splaškov politiky a stala sa z nej diverzná ponorka aktivistov politickej časti tretieho sektora.

Programová psota

 

Tento článok je obsahom pre predplatiteľov.

 

Pridajte sa k predplatiteľom

Ste predplatiteľom?

Prihláste sa

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.