MICHELKO: DANKO EŠTE ZVAŽUJE KANDIDATÚRU NA PREZIDENTA

Predseda Slovenskej národnej strany Andrej Danko sa podľa poslanca za SNS Romana Michelka ešte definitívne nerozhodol, či bude kandidovať na post prezidenta. Podľa neho to Danko ešte zváži a potom oznámi svoje rozhodnutie.

Foto SITA/MILAN ILÍK
Dátum 13.01.2024

Predseda Slovenskej národnej strany (SNS) Andrej Danko sa podľa poslanca za SNS Romana Michelka ešte definitívne nerozhodol, či bude kandidovať na post prezidenta. „Neviem povedať v tejto chvíli, ako sa rozhodne," povedal v relácii Rozhlasu a televízie Slovenska (RTVS) Sobotné dialógy. Podľa neho to Danko ešte zváži a potom oznámi svoje rozhodnutie.

Michelko temer s istotou vylúčil, že SNS by podporila kandidatúru europoslanca Miroslava Radačovského. Pokiaľ mu je známe, v ich klube sa mu nepodarilo získať potrebné podpisy a poznamenal, že nerozumie tejto iniciatíve. Tvrdil tiež, že pre ich poslanecký klub nie je celkom prijateľná ani podpora Štefana Harabina.

V prípade, ak by Danko napokon nekandidoval, budú podľa Michelka v SNS ešte diskutovať o tom, koho podporiť. „Pellegrini by mohol mať podporu, ale očakáva sa ústretový krok aj z druhej strany," vraví poslanec národniarov na margo prípadnej podpory kandidatúry predsedu strany Hlas-SD Petra Pellegriniho.

Hnutie Slovensko sa podľa predsedu poslaneckého klubu tohto hnutia Michala Šipoša nebude sústreďovať pri súboji o prezidentský palác na vládnu koalíciu, chcú sa zamerať na demokratických kandidátov. Vyjadril sa, že nemajú žiadneho kandidáta a neohlásili žiadne meno. V hnutí podľa neho ale o tom diskutujú, a ak nejaké meno budú mať, zverejnia ho.

Na demokratickom spektre Šipošovi chýba konzervatívny kandidát. Na adresu Ivana Korčoka sa vyjadril, že ide o človeka, ktorý by mohol mať šancu poraziť Pellegriniho, no myslí si, že v prvom kole by voličstvo malo mať širší výber.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.