MIKAS JE NESVOJPRÁVNA BÁBKA V RUKÁCH MATOVIČA

Belousovová: Hlavný hygienik "svojím" rozhodnutím konal protizákonne, t. j. v rozpore so zákonom, podľa ktorého je ší­re­nie ne­bez­peč­nej ná­kaz­li­vej ľud­skej cho­ro­by trestný čin.

Foto TASR/MARTIN BAUMANN
Dátum 29.12.2020

Vládna koalícia opäť surovo znásilnila základné princípy demokracie, keď na základe rozhodnutia jedného nikým nevoleného človeka - hlavného hygienika Mikasa- parlament schválil novelu ústavného zákona o bezpečnosti štátu. Táto novela umožňuje vláde predlžovať a opätovne vyhlasovať núdzový stav. Aj do nekonečna. Parlament mohol hlasovať len preto, že hlavný hygienik vydal v rozpore so zákonom nariadenie, ktoré umožnilo prítomnosť na zasadnutí NR SR aj poslancom, ktorí sú pozitívni na Covid! Hlavný hygienik "svojím" rozhodnutím konal protizákonne, t. j. v rozpore so zákonom, podľa ktorého je ší­re­nie ne­bez­peč­nej ná­kaz­li­vej ľud­skej cho­ro­by trestný čin. Čo iné robili pozitívni poslanci, ktorí namiesto karantény boli prítomní v parlamente?! 

Ďaleko horšie však je, že toto porušenie zákona akceptoval zákonodarný zbor - Národná rada Slovenskej republiky! Tento fakt je jasným dôkazom, že Slovensko sa nachádza v právnom rozklade. Nielenže parlament koná - prijíma ústavný zákon, ktorý výrazne obmedzí ľudské práva, na základe protizákonného konania jednej osoby bez akéhokoľvek mandátu, ale, čo je ešte horšie, mlčí generálna prokuratúra, mlčí polícia, mlčí ústavný súd ! A mlčí aj pani prezidentka. Vlastne sme sa dostali do stavu, keď o osude republiky rozhoduje jeden človek - nesvojprávna bábka v rukách premiéra a jeho okolia. Toto história Slovenska ešte nepamätá! Dostali sme sa do bodu zlomu. Ak parlament koná na základe porušenia zákona, jeho rozhodnutia nemôžu byť zákonné! A prezidentka Čaputová prijatý zákon expresne podpísala.

Príspevok uverejnila Anna Belousovová na sociálnej sieti 28. decembra 2020.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.