MIKULEC OCENIL 20-TISÍC BOJOVNÍKOV V PRVEJ LÍNII ODZNAKOM COVID-19

Okrem finančnej odmeny sa ministerstvo vnútra rozhodlo oceniť svoje zložky aj inak. Minister vnútra SR Roman Mikulec ocenil takmer 20 000 bojovníkov v prvej línii. Ide o policajtov, hasičov, dobrovoľných hasičov, zamestnancov, ale i vojakov, ktorým zaslal odznak ako poďakovanie, spomienku na tieto neľahké časy. 

Foto TASR
Dátum 29.12.2020

BRATISLAVA 29. decembra (TASR/extraplus.sk)- Každý z nás mal od roku 2020 vlastné očakávania, či želania, no nikto si určite nepredstavoval nič z toho, čo nám napokon priniesol. Pandémia, akú sme doteraz poznali len z katastrofických filmov, zmenila fungovania sveta, naše zvyky a pre mnohých aj rebríček hodnôt a priorít. O tom, že rúška a dezinfekcia sa stanú našou neodmysliteľnou súčasťou sme ani nesnívali. Neľahké mesiace boja s pandémiou COVID 19 sa snažíme zvládnuť našou disciplínou a s pomocou tých, ktorí si plnia svoje povinnosti v najťažšom období.  
      
Okrem finančnej odmeny sa ministerstvo vnútra rozhodlo oceniť svoje zložky aj inak. Minister vnútra SR Roman Mikulec ocenil takmer 20 000 bojovníkov v prvej línii. Ide o policajtov, hasičov, dobrovoľných hasičov, zamestnancov, ale i vojakov, ktorým zaslal odznak ako poďakovanie, spomienku na tieto neľahké časy. Odznak má byť vyzdvihnutím práce a nasadenia každého oceneného. Môže ho nosiť na uniforme a má pripomínať, čím si prešiel, čo všetko zvládol, ale zároveň má byť i zdvihnutým prstom pre ďalšie generácie. Keďže opatrenia, bohužiaľ, neumožnili zorganizovať stretnutia, na ktorých by sa minister mohol bezpečnostným zložkám poďakovať osobne, odznak prišiel za každým oceneným spolu s videopríhovorom ministra, ktorý zaznel pred prebratím vyznamenania z rúk nadriadeného.

      
Odznak, ako poďakovanie za vykonanú prácu patrí policajtom a vojakom, ktorí slúžili na hraničných priechodoch, vykonávali doprovody a umiestňovanie repatriantov do karanténnych zariadení, strážili rómske osady a pošty pri vyplácaní sociálnych dávok a taktiež slúžili  pri domovoch sociálnych služieb. Strážcovia zákona dodnes kontrolujú dodržiavanie karanténnych opatrení. Nevyhnutné úlohy plnili aj študenti - kadeti, policajti centier podpory, či z krízového riadenia, ktorí zabezpečovali chod karanténnych zariadení.  Nezabúdame aj na takmer 900 hasičov, ktorí v prvej línii odoberali vzorky. Situáciu pomáhali zvládnuť aj štátni zamestnanci a zamestnanci vo verejnom záujme, ktorí zabezpečovali nevyhnutný chod opatrení, či už v karanténnych zariadeniach alebo zásobovaním ochrannými prostriedkami. "V čase krízy sa ukáže charakter človeka. Som rád, že môžeme aspoň takto vyjadriť vďačnosť tým, ktorí i napriek rizikám nasadzovali svoje zdravie a obetovali svoj čas, ktorí mohli stráviť v kruhu najbližších. Bez ich pomoci by boli všetky opatrenia v praxi zbytočné," povedal minister vnútra Roman Mikulec.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.