NA DONOVALOCH SA PREVRÁTIL AUTOBUS PLNÝ DETÍ

Na miesto nehody prišiel aj minister školstva Branislav Gröhling. Deti sa pôvodne viezli do Ružomberka na tábor, ktorý mal minister otvárať.

Foto TASR/Miroslava Mlynárová
Dátum 20.07.2020

BRATISLAVA 20. júla (TASR/extraplus.sk) - Na Donovaloch sa po nehode prevrátil autobus, v ktorom sa podľa doterajších informácií viezlo 29 ľudí, z toho 27 detí. Nehoda sa stala v smere na Ružomberok v katastri obce Korytnica. TASR o tom informovala Zuzana Farkasová z Prezídia Hasičského a záchranného zboru (HaZZ).

"Malo by ísť o autobus z Detvy. Počet zranených je zatiaľ nešpecifikovaný," uviedla Farkasová. Policajti hovoria predbežne o troch ľahko zranených. Zranení sú podľa prezídia v opatere záchrannej zdravotnej služby. Dychová skúška u vodiča autobusu bola negatívna.

"Evakuačný autobus HaZZ bol z udalosti odvolaný, keďže dopravca zabezpečí náhradnú dopravu pre cestujúcich," uvádza prezídium.Na mieste zasahujú dve desiatky hasičov z Ružomberka, Liptovského Mikuláša, Zvolena a Banskej Bystrice. K nehode smeruje aj ťažká technika zo Záchrannej brigády HaZZ v Žiline. Pomocou nej sa havarovaný autobus pokúsia hasiči vytiahnuť.


Na miesto nehody autobusu na Donovaloch prišiel minister školstva Branislav Gröhling (SaS). Ten mal v pondelok otvoriť v Ružomberku tábor pre deti z Centra pedagogicko-pschologického poradenstva a prevencie z Detvy, ktoré sa viezli v havarovanom autobuse. Informuje o tom na sociálnej sieti.

"Oceňujem prácu záchranárov a aj bývalej pani riaditeľky, ktorá bola zhodou okolností na mieste a pomáhala pred príchodom záchranárov," povedal minister. Nehoda sa stala v smere na Ružomberok v katastri obce Korytnica. Autobus pravdepodobne zišiel z krajnice a prevrátil sa. Ľahké zranenia utrpelo viacero ľudí.

PRÁVE STE DOČÍTALI ODOMKNUTÝ ČLÁNOK:

 

Ak sa Vám článok páčil a máte naďalej záujem čítať pravdivé a nezávislé texty staňte sa naším predplatiteľom a získajte množstvo výhod:

 

https://www.extraplus.sk/extraplus/predplatne

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.