NA ORAVE DOŠLO K HISTORICKY NAJVÄČŠIEMU ZÁCHYTU FALZIFIKÁTOV E-CIGARIET

Množstvo škatúľ s umelými kvetmi a viac ako 23.000 kusmi falzifikátov elektronických cigariet objavili príslušníci finančnej správy v oravskej obci Novoť v dodávke smerujúcej do Poľska. Vodič čínskej národnosti nevedel poskytnúť k tovaru žiadne informácie ani doklady o jeho nadobudnutí.

Foto PEXELS
Dátum 30.04.2024

Množstvo škatúľ s umelými kvetmi a viac ako 23.000 kusmi falzifikátov elektronických cigariet objavili príslušníci finančnej správy v oravskej obci Novoť v dodávke smerujúcej do Poľska. Vodič čínskej národnosti nevedel poskytnúť k tovaru žiadne informácie ani doklady o jeho nadobudnutí. TASR o tom v utorok informovala hovorkyňa Colného úradu (CÚ) Žilina Božena Chríbiková.

Ide o doteraz najväčší záchyt tohto druhu na Slovensku. Príslušníci finančnej správy zastavili dodávku smerujúcu do Poľska pri kontrole dopravných prostriedkov. Vodič na vyzvanie sprístupnil batožinový priestor, kde sa nachádzalo väčšie množstvo krabíc.

"Čiastočná kontrola ukázala, že sú naplnené umelými kvetmi. Podrobnejšou prehliadkou ložného priestoru dodávky príslušníci finančnej správy zistili, že obsahom niektorých škatúľ sú aj elektronické cigarety označené ochrannou známkou, pričom viacerými prvkami vykazovali znaky napodobenín," priblížila Chríbiková s tým, že po sčítaní sa ich celkový počet vyšplhal na 23.250 kusov.

Hovorkyňa dodala, že vodič nevedel, kto je majiteľom tovaru a ani to, pre koho je určený. Uviedol, že ho mal doviesť do Varšavy. "Príslušníci finančnej správy požiadali držiteľa ochrannej známky o vyjadrenie k podozreniu z porušenia práv duševného vlastníctva pri prevážaných veciach.

Po potvrdení, že ide o napodobeniny, boli elektronické cigarety s rôznymi príchuťami zaistené," poznamenala. Škoda, ktorá by držiteľovi známky vznikla uvedením tovaru na trh, bola vyčíslená na 268.420 eur. Nevyčísliteľná je však podľa Chríbikovej možná ujma na zdraví, ktorú riskujú potenciálni používatelia falzifikátov.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.