NA POHODU PRÍDE AJ ZASTÚPENIE EURÓPSKEJ KOMISIE NA SLOVENSKU

Diskutovať budú veľvyslanec Ukrajiny Myroslav Kastran, veľvyslanec Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska Nigel Baker, veľvyslanec Poľska Meciej Ruzcaj, veľvyslanec Česka Rudolf Jindrák či Jana Kobzová z Európskej rady pre zahraničné vzťahy. Na festival Pohoda aktívne chodievala aj Zuzana Čaputová.

Foto SITA/MARTIN MEDŇANSKÝ
Dátum 05.07.2024

Súčasťou festivalu Pohoda bude už po šestnásty raz aj Zastúpenie Európskej komisie (EK) na Slovensku. Prostredníctvom rôznorodých aktivít sa tak účastníci budú môcť dozvedieť viac o tom, čo všetko prinieslo 20-ročné členstvo Slovenska v EÚ. Informovala o tom hovorkyňa Zastúpenia EK na Slovensku Ingrid Ludviková. EUrópa stage ponúkne nielen hudbu, ale aj diskusie s odborníkmi či zaujímavými hosťami na aktuálne témy. Diskusie Café Európa budú zamerané na „slušnú a odolnú spoločnosť“, vojenský konflikt na Ukrajine, a návštevníkov čaká aj diskusia so špeciálnym hosťom.

Zastúpenie EK na Slovensku sa bude na festivale realizovať aj v EÚ Fun zóne, ktorá bude plná zábavných a vzdelávacích aktivít pre všetky vekové kategórie. Návštevníci tak získajú užitočné informácie, zúčastnia sa interaktívnych hier či súťaží a môžu vyhrať zaujímavé ceny. Nachystaná je aj prezentácia Európskej iniciatívy občanov, ktorá ponúka možnosti, ako sa aktívne zapojiť do formovania európskej politiky a budúcnosti EÚ.

Rôzne vzdelávacie aktivity majú pripravené aj partneri Zastúpenia EK na Slovensku, ako napríklad SAAIC – Národná agentúra programu Erasmus+, NIVAM – Národný inštitút vzdelávania a mládeže, a Štátny inštitút odborného vzdelávania. Diskusia Café Európa sa na festivale Pohoda uskutoční v piatok 12. júla o 11.30 a bude sa vysielať aj online. Diskutovať budú veľvyslanec Ukrajiny Myroslav Kastran, veľvyslanec Spojeného kráľovstva Veľkej Británie a Severného Írska Nigel Baker, veľvyslanec Poľska Meciej Ruzcaj, veľvyslanec Česka Rudolf Jindrák či Jana Kobzová z Európskej rady pre zahraničné vzťahy. Na festival Pohoda aktívne chodievala aj Zuzana Čaputová.

Zákaz kopírovať texty bez súhlasu Mayer Media,
vydavateľstvo udeľuje povolenie len na použitie odkazu na originálny článok.

DISKUTUJÚCIM: Zapojiť sa do diskusie môžete len po registrácii a prihlásení sa do svojho účtu.


UPOZORNENIE: Vážení diskutujúci, podľa platných zákonov Slovenskej republiky sme povinní na požiadanie orgánov činných v trestnom konaní poskytnúť IP adresu, e-mail, vaše príspevky a pod. v prípade, že tieto príspevky v diskusnom fóre budú porušovať zákon. V tejto súvislosti vás prosíme, aby ste do diskusie na našej stránke nevkladali také komentáre, ktoré by mohli naplniť skutkovú podstatu niektorého z trestných činov uvedených v Trestnom zákone. Medzi také príspevky patria komentáre rasistické, podnecujúce k násiliu alebo nenávisti na základe pohlavia, rasy, farby pleti, jazyka, viery a náboženstva, politického či iného zmýšľania, národného alebo sociálneho pôvodu, príslušnosti k národnosti alebo k etnickej skupine a podobne. Za každý zverejnený príspevok nesie zodpovednosť diskutujúci, nie vydavateľ či prevádzkovateľ Extra plus.